Топ-5 інновацій, за які розробникам присвоєно золоті медалі Агрітехніки

Топ-5 інновацій від золотих медалістів Агрітехніки

АгроЕкспедиція Agritechnica 2015 11 листопада 2015 202 0

Агрітехніка — форум інновацій для всього світового аграрного сектору. До Ганновера сотні тисяч відвідувачів притягує не лише найбільша в світі виставкова платформа техніки та обладнання, але й конкурс Innovation Awards, в ході якого можна познайомитись з найкращими розробками та трендами у сільськогосподарській сфері.

У 2015 р. неупередженим комітетом, призначеним Німецьким сільськогосподарським товариством (DLG), було присвоєно 5 золотих і 44 срібних медалі за кращі інновації, покликані значно полегшити роботу фермерів з усього світу.

Цього року таких ідей було представлено 311. У своїй більшості вони характеризуються потоком нових розробок у сегментах електроніки та датчиків.

Хто більше всього здивував світ своїми новітніми розробками на Агрітехніці 2015? Перед Вами список золотих медалістів.

Золота медаль №1: Fendt Vario Grip Pro

Системи контролю тиску в шинах мають не тільки багато переваг, але й один недолік: підкачка шин для пересування по шосе відбувається дуже повільно. Крім того, двигун повинен крутитися з великою швидкістю для того, щоб забезпечити необхідну потужність для компресора, а сам трактор у цей час не може зрушити з місця. В системі Vario Grip Pro компанії Fendt передбачено використання додаткової шини високого тиску, що знаходиться всередині іншої шини спеціальної конструкції. Ця внутрішня шина слугує свого роду «акумулятором», який дозволяє швидко змінювати тиск. Повітря перекачується у внутрішню шину за допомогою простої головки, що обертається і блокує витік повітря. Задіяні клапани і датчики тиску живляться від індуктивної передачі, розташованої на осі. Сигнали управління передаються аналогічним способом. Завдяки використанню додаткових компресорів, ліній управління та ємностей, що знаходяться під тиском, ця технологія дозволяє збільшити тиск у шині з 0,8 до 1,8 бар за 30 секунд за допомогою безпосереднього вирівнювання тиску без необхідності зміни оборотів двигуна. Система швидкої зміни тиску в шинах прискорює підготовку до переміщення по шосе та дозволяє виконувати сільськогосподарські роботи з використанням низького тиску, що не наносить шкоди ґрунту.

Золота медаль №1 Fendt Vario Grip Pro

Золота медаль №2: Connected Nutrient Management

Утримання балансу корисних речовин у ґрунті між зборами врожаю передбачає сьогодні клопітливі розрахунки і планування з боку фермера. Connected Nutrient Management – це зручна в управлінні, оптимізована система контролю корисних речовин у ґрунті, яка дозволяє за потреби вносити органічні і мінеральні, азотні та фосфорні добрива в необхідних кількостях.

Спільний продукт компаній John Deere, Land Data Eurosoft, VISTA, Rauch і Sulky забезпечує високу точність при плануванні використання і застосування органічних і хімічних добрив. Більше того, система дозволяє скоротити витрати і підвищити кількісні та якісні показники врожайності. Вперше у фермерів з’явилась можливість точно визначити, застосувати і задокументувати потреби в корисних речовинах (азоті, фосфатах і т. д.) для окремих ділянок, незалежно від типу використовуваних органічних чи хімічних добрив. Оскільки корисні речовини розподіляються у відповідності з потребами ділянки і вегетаційним періодом росту рослини, система дозволяє застосовувати добрива більш ефективно і оптимізує баланс корисних речовин.

Золота медаль №2 Connected Nutrient Management

Золота медаль № 3: Connected Crop Protection та Chemical Application Manager

Як правило, обробіток посівів вимагає від фермерів вивчення великої кількості інформації, необхідної при виборі тієї чи іншої хімічної речовини. Зростаюча складність нової інформації і законодавчих вимог, які необхідно враховувати, може призвести до неправильного застосування речовин і небезпеки обробітку ділянок, де така необхідність відсутня. Для допомоги фермеру створено комплексну систему захисту посівів Connected Crop Protection, а також систему контролю застосування хімічних речовин Chemical Application Manager. Це – новітнє рішення з інтуїтивно зрозумілим управлінням, яке допомагає планувати застосування необхідних речовин і використовувати їх в необхідних кількостях.

У комплексній системі застосовується ряд ключових технологій, що дозволяють надавати рекомендації і підтримку з питань дозування і розпилювання і при цьому враховувати буферні зони. Крім того, вона надає доступ до всієї нормативної документації. А завдяки універсальному відкритому формату передачі даних (ISO-XML) в існуючу систему можна вбудувати й інші додатки. Цей галузевий стандарт надає можливість використання рішень інших партнерів, а також застосування сторонніх технологій розпилення в майбутньому. Connected Crop Protection та Chemical Application Manager містять у собі всі знання та інструменти, необхідні для прийняття рішень по обробітку посівів, що передбачають застосування хімічних речовин у різних концентраціях згідно з національним законодавством.

Золота медаль № 3 Connected Crop Protection and Chemical Application Manager

Золота медаль №4: PREMOS 5000

Гранули, виготовлені з сільськогосподарських кормових культур, можна використовувати як паливо, а також у якості підстилки, корму чи іграшок для тварин. PREMOS 5000 – перша пересувна машина для гранулювання, що виробляє гранули діаметром 16 мм без попереднього дроблення, для чого в ній передбачено два взаємопов’язаних валка. Машина призначена для використання у польових умовах, де вона збирає матеріал безпосередньо зі скошеної соломи. Ця система відрізняється надзвичайною ефективністю роботи і низькою затратою енергії на виробництво тони кормових гранул.

Золота медаль №4 PREMOS 5000

Золота медаль №5: John Deere ProCut

У спекотний період збору врожаю особливо важливо, щоб леза ножів молотильного барабану комбайна залишалися гострими, а контрножі були встановлені правильно. Система ProCut компанії John Deere контролює відстань між ножем і контрножем. Ця відстань вимірюється не за допомогою датчика вібрацій, а індуктивним методом з використанням двох спеціальних датчиків. Крім того, гостроту всіх ножів можна виміряти автоматично. Система дуже зручна, адже вона завжди вказує найкращий час для регулювання контрножа та заточування леза ножа, а також рекомендований час шліфовки. Якщо ці елементи комбайна знаходяться в оптимальному стані, знижується споживання палива та затрати на ножі, контрножі і точильний станок.

Золота медаль №5 John Deere ProCut

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою