АгроПолігон John Deere — Кукурудза підприємства Україна: збирання кормів

АгроПолігон John Deere — Кукурудза підприємства Україна: збирання кормів

АгроПолігон «Джон Дір» 22 жовтня 2019 528 0

На Тернопільщину в межах проекту АгроПолігон John Deere Kurkul.com приїжджаємо вже втретє. Перші два виїзди до господарства «Україна» були присвячені полю, на якому посіяли сою. Під час чергового візиту на цьому полі жодних операцій не відбувалося. Підприємство в цей час заготовляло силос.

Не часто потрапляємо у господарства, які займаються тваринництвом, тож через це ми «голодні» до «спілкування» з кормозаготівельною технікою.

Техніка господарства «Україна» під час збирання кукурудзм

Про наші попередні виїзди на поле сої господарства «Україна» ви можете почитати тут:

АгроПолігон John Deere. Соя в підприємстві Україна на Тернопільщині

АгроПолігон John Deere. Соя у підприємстві Україна: внесення гербіциду

Знайомство з полем

На полі в 116 га посіяно гібрид кукурудзи Аншлаг від компанії «Маїс». Попередником була озима пшениця, після збирання якої провели оранку на глибину 45 см. Більше операцій восени не проводили, а вже навесні здійснили закриття вологи, перед чим внесли мінеральні добрива. Після висіву кукурудзи дали ґрунтовий гербіцид Пропоніт 0,2 л/га. У фазі 3-5 листків кукурудзу обробили гербіцидами Нікіт 0,2 л/га і Пріма 0,25 л/га. Більше жодних обробок не проводили.

«Це вже третя площа до збирання. На першому полі в нас був посіяний гібрид Амарос 230, а на другому — Джоді 380. Сіємо різне ФАО, бо зоотехніки вимагають, щоб вологість становила до 70%. Якщо буде одне ФАО, то за такої спеки можемо не встигнути зібрати врожай. А з різним ФАО ми її збираємо по черзі з вологістю 60-70%», — розповідає головний агроном Ярослав Господарський.

Ярослав Господарський, головний агроном господарства «Україна»

На момент збирання кукурудзи техніка показувала вологість у 77-79%. На полі працювали два кормозбиральні комбайни John Deere — 7300 і 8300.

Кормозбиральні комбайни John Deere

Фахівець розповідає, що за день за допомогою двох комбайнів до силосної ями потрапляє близько 2 тис. т маси, а урожайність становить 500 т/га. Одна така яма заповнюється за 2-3 дні, після чого її закривають. Щодня комбайни прибирають площу близько 60-70 га. Збирання кукурудзи на силос проводиться на швидкості 5-6 км/год. Витрата пального становить 16 л/га.

Комбайн John Deere 8300 працює у господарстві всього третій сезон, тоді як John Deere 7300 — 16-й. Головний інженер господарства Богдан Квятковський зазначає, що другий кормозбиральний комбайн John Deere вирішили придбати, коли перший вже пропрацював у господарстві 13 років. Але у зв’язку з тим, що тваринництво в «Україні» розвивається, то для більшої кількості робіт і швидшого їх виконання вирішили придбати потужніший — John Deere 8300.

Комбайн John Deere 8300

«З розвитком тваринництва якось страшно мати лише одного кормозбирального комбайна. Він закладав і закладає у нас 1000 т/день. Але справа ще ж не тільки в тому, щоби швидше зібрати з поля. Все питання — у технології. Ще ж треба все втрамбувати й закрити силосну яму. Із двома комбайнами це простіше.

John Deere 8300 дещо новіший за попередню модель, у нього є своя лабораторія для визначення урожайності та вологості. Тобто, якщо у гоні змінюється вологість кукурудзи, то й комбайн миттєво змінює величину різки, щоб потім силос був однорідним. Також цей комбайн має устаткування, яке додає до маси бактерії під час нарізання», — зазначає головний інженер господарства Богдан Квятковський.

Богдан Квятковський

Керівник регіонального структурного підрозділу «Подільська філія» компанії «Агросем» Павло Кузьмін розповідає, що серія 8000 кормозбиральних комбайнів John Deere розроблялася повністю з нуля. Якщо порівняти з попередньою серією 7000, то це два різні комбайни. Зазначає, що під час розробки увага передусім зосереджувалася на якості корму, надійності, прохідності, мінімальній енергозатратності. До того ж, John Deere 8300 обладнаний системою HarvestLab.

«HarvestLab — це датчик контролю довжини різки в автоматичному режимі без участі оператора. Ця «лабораторія», як ми її називаємо, сама регулює довжину різки, вона може оцінювати склад кормової суміші. Відповідно від вологості довжина різки може як збільшуватися, так і зменшуватися, тобто коли з самого ранку вологість кукурудзи більша, відповідно довжина різки одна, коли температурний режим підвищується до 30º, відповідно вологість самої кормової маси зменшується і довжина різки також змінюється. У комбайнах 8000-ї серії John Deere вона може змінюватися від 3 до 33 мм залежно від моделі», — розповідає фахівець.

Павло Кузьмін, керівник регіонального структурного підрозділу «Подільська філія» компанії «Агросем»

Також комбайн обладнано вдосконаленою системою подачею корму ProStream, яка гарантує високу прохідність маси. Також на новій серії комбайнів встановлено великий ріжучий барабан, який може бути обладнаний 40, 48, 56 чи 64 ножами. Така варіація ножів задовольняє потреби як тваринницьких ферм, так і виробників біогазу.

Панель керування барабаном у комбайні John Deere 8300

Павло Кузьмін зазначає, що раніше кормозбиральні комбайни John Deere дещо програвали конкуренцію іншому бренду, але з випуском серії 8000, шальки похитнулися у сторону саме «зелено-жовтого» бренду.

«Якщо говорити про господарство, в якому ми знаходимось, то його власник Олег Крижовачук детально вивчав питання придбання кормозбирального комбайну і вирішив зупинитися саме на John Deere. Зоотехніки господарства «Україна» задоволені якістю корму, продуктивністю та роботою на полі. Тваринників, які можуть дозволити собі дорогу техніку, у регіоні не так багато, але 1-2 кормозбиральні комбайни John Deere ми продаємо у Тернопільській та Хмельницькій області», — розповідає фахівець «Агросем».

Всього у господарстві «Україна» 35 одиниць техніки John Deere. Як і на полі, на трамбуванні силосу теж працюють трактори цього бренду. Технологія трамбування передбачає 50 т ваги на 1 т силосу. Всю техніку в господарстві обслуговує компанія-дилер «Агросем». Варто відзначити, що ця співпраця почалася саме з придбання кормозбирального комбайна John Deere 8300.

«Практично вся техніка у нас — це John Deere. До співпраці з «Агросем» у нас було 10 одиниць, а з моменту роботи з цією компанією ми придбали ще 25. Серед них — трактори, комбайни, самохідні обприскувачі. Співпрацею з «Агросем» повністю задоволені. Я працюю інженером в «Україні» з 1984 року. І у мене є розуміння, як усувати малі несправності, але якщо якісь серйозні поломки, то викликаємо сервісних інженерів. Вони приїжджають менше ніж за 12 годин і все швидко усувають», — розповідає головний інженер Богдан Квятковський.

Стерня кукурудзи

Таким був візит на поля господарства «Україна», де збирали кукурудзу на силос. Згодом ми розповімо вам про роботу гусеничних тракторів John Deere. Тож до наступного випуску.

© Юрій Токмань, 2019, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою