Ерік Марекейл, директор з експорту компанії Monosem

Ерік Марекейл: Ми не продаємо машину, ми продаємо рішення

27 листопада 2017 82 0

Французька компанія Monosem — лідер із продажу сівалок точного висіву у Франції. Близько 70% своєї продукції компанія експортує у понад 80 країн по всьому світу. На Agritechnica 2017 у Ганновері нам вдалося поспілкуватися з директором з експорту компанії Monosem Еріком Марекейлом. Поговорили про сівалки Monosem, перспективи точного землеробства та ринок сільгосптехніки в Україні.

Kurkul.com: Як ви вирішили працювати в аграрній сфері?

Ерік Марекейл: Вже у 6 років я почав їздити на тракторі, тож відтоді хотів працювати у цій сфері. Уже більше 22 років, як я працюю в цій компанії. І зараз мені цікаво керувати технікою, а не тільки займатися продажем. До речі, от ви гадаєте, що Monosem продає техніку. Насправді ж ми не продаємо вам машину, ми продаємо рішення. Якщо ви фермер і у вас є проблеми, наприклад, посіяти за короткий період або, можливо, ви працюєте з важким ґрунтом, то вам потрібне вирішення цієї проблеми — ми вам його надаємо.

Kurkul.com: Розкажіть трохи про компанію Monosem та про участь Agritechnica. Яка за рахунком ця Agritechnica для вас?

Ерік Марекейл: Компанія Monosem спеціалізується на сівалках точного висіву по всій Європі і працює вже 70 років. Експортом ми займаємося з 1957 року, спочатку це була Італія, потім Швейцарія і Німеччина. Зараз працюємо з дилерами у понад 70 країнах, загалом же наші сівалки працюють на полях більш ніж 100 країн. У Agritechnica ми беремо участь уже протягом 14 років.

Ерік Марекейл

Kurkul.com: Які особливості мають сівалки, котрі представлені на стенді вашої компанії?

Ерік Марекейл: Як я вже казав, ми спеціалізуємося на сівалках точного висіву і, звичайно, продовжуємо вдосконалювати наші машини. Деякі з них представлені на нашому стенді з системами GPS, ISOBUS. Це один із сегментів на ринку, за яким майбутнє. З іншого боку, нашими послугами користуються фермери зі всього світу, яким потрібні «супермашини». Ми працюємо над універсальністю наших моделей, вони мають працювати ідеально як по кукурудзі, так і по соняшнику. Це важливо не тільки для України, а й для інших країн також. Ми можемо сказати, що Monoshox NX M — найкраща сівалка, яка має найкращий дозувальний блок для соняшника. Висів можна здійснювати на швидкості до 19 км/год.

Kurkul.com: Яким ви бачите розвиток сівалок точного висіву, які рішення будуть застосовані для їхнього вдосконалення?

Ерік Марекейл: Перше і найважливіше — це якість насіння. Перш за все, перед виходом у поле потрібно підготувати насіння. Крім того, в Україні довга й рання зима, тому в цьому проміжку потрібно працювати швидко. Є дві можливості: збільшувати ширину сівалки або робочу швидкість. Ми працюємо в усіх напрямках, щоб знайти компроміс.

Kurkul.com: Скільки людей працює над створенням нових технологій від Monosem?

Ерік Марекейл: Розробкою нашої техніки займається близько 30 осіб.

Ерік Марекейл

Kurkul.com: В Україні проблема з молодими спеціалістами, інженерами. Чи спостерігаєте ви подібну проблему в інших країнах?

Ерік Марекейл: Загалом, у багатьох країнах важко знайти молодих людей, зацікавлених у сільському господарстві, це проблема не тільки України. Потрібно заохочувати людей до цієї галузі, проте вона не така популярна. Слід заохочувати зі школи, університету, а це проблематично.

Kurkul.com: Як відтоді, коли ви вперше побували в Україні, змінилися українські фермери?

Ерік Марекейл: Як представник Monosem я відвідав Україну в 1995 році. Українські фермери — унікальні. Якщо поглянути на розміри країни, то вона величезна. Площі під кукурудзу, соняшник займають понад 10 млн га. В Україні унікальні ґрунти — чорноземи і, звичайно, нам потрібно було підлаштовувати техніку під ці ґрунти, під розміри господарства та під фермерів. Ми займаємося цим уже 20 років.

Kurkul.com: Що ви можете сказати про українських фермерів і агрономів? Як вони ставляться до землі?

Ерік Марекейл: Здійснення гарного обробітку ґрунту й отримання вигоди від цього залежить від багатьох факторів. За останні 20 років ми помітили, що український фермер докладає багато зусиль. Але також за ці 20 років збільшилися й врожаї. Звичайно, це завдяки машинам, а також завдяки генетиці насіння та способу обробітку. Враховуючи ці три фактори, ми розвиваємо нашу продукцію і можемо очікувати ще більшої урожайності. В Україні непрості ґрунти, непростий клімат, але, дивлячись на те, де була країна 20 років тому і де вона зараз — це велика різниця.

Ерік Марекейл

Kurkul.com: Який відсоток продажів становить український ринок для Monosem? Він зростає?

Ерік Марекейл: Я не хочу говорити про цифри, бо ми в компанії це не дуже любимо. Продажі в Україні зростають. Можу точно сказати, що ринок Monosem в Україні зростає, він більш стрімкий, ніж раніше, тому що з 1995 року фермери мали певні складнощі. Ми робимо все більше, і наша мета — завжди пропонувати фермерам правильні рішення, ділитися з ними досвідом, розвивати й адаптувати наші системи під їхні умови. Те, що підходить для Іспанії, не підходить для України — і навпаки. Ми спеціалісти, тож маємо бути ближчими до фермерів.

Kurkul.com: Чи спостерігали Ви, як змінюються пріоритети фермерів у виборі техніки для точного висіву?

Ерік Марекейл: Це залежить від фермера, від того, як він думає, і від розмірів ферми. Якщо ви маєте родинну ферму, самостійно працюєте на машині, то ваші потреби відрізняються від потреб фермера, який керує фермою з багатьма операторами. У першому випадку ви розумієте ситуацію: що вам потрібно, як це зробити, і знаєте своїх людей. В іншому випадку ви також знаєте свої потреби, але делегуєте це комусь іншому. Навіть так, ви маєте це контролювати, щоб бути впевненим, що вас правильно зрозуміли, тоді все буде зроблено так, як ви того хочете.

Kurkul.com: Скільки гектарів повинен обробляти французький фермер, щоб купити сівалку Monosem?

Ерік Марекейл: Залежить від того, чим він займається. Наприклад, якщо у вас є 10 га кукурудзи, вам не потрібно купувати сівалку, ви користуєтеся послугами підрядників. Є різні способи висіву і фермери мають різні рішення. Хтось придбає машину, хтось скористається послугами підрядника, хтось об’єднається з іншими фермерами. Різниця між українськими і французькими фермерами в тому, що останні не збільшують розміри своєї ферми так сильно. Тут немає такого, що одна ферма перетворюється на велику організаційну структуру, як в Україні.

Ерік Марекейл

Kurkul.com: Уявімо, що я фермер з України, вперше на Agritechnica, бачу багато стендів з машинами, рішеннями. Ваші три основні поради, чому я маю придбати саме продукцію Monosem?

Ерік Марекейл: Купуючи машину, ви також купуєте сервіс. Потрібно поспілкуватися з людьми, які знають вашу країну, потреби ринку. Перед покупкою варто переконатися, що компанія може запропонувати вам правильне рішення, а також сервісну підтримку після придбання. Ви маєте бути впевнені, що після виходу на поле також зможете отримати правильну підтримку. І після завершення сезону до вас приїдуть і поцікавляться, чи машина працювала добре, чи потрібно вам додаткове обладнання, запасні частини. Також важливо мати партнера, дилера, який може надати вам якісний сервіс. Це не залежить від ціни чи від кольору машини, головне — гарна порада, якісний сервіс і запасні частини.

© Юрій Токмань, Kurkul.com, 2017 р.

 

Виконано за допомогою Disqus