Віктор Лемкен

Віктор Лемкен: Моя життєва необхідність — кожного дня робити внесок у розвиток Lemken

28 листопада 2017 293 0

Віктор Лемкен — член династії засновників відомого на весь світ виробника  сільгосптехніки Lemken. Саме під час його керівництва компанія встановила лідерство у розробці плугів та іншого обладнання для обробітку ґрунту не тільки у Німеччині, а й за її межами. Зараз Віктор Лемкен офіційно на пенсії, але входить до складу ради директорів компанії, управління якою передав своїй доньці Ніколі. Попри заслужений відпочинок, герр Віктор кожного дня приходить на завод і займається справами, адже вже не може уявити свого життя без цього. Команда Kurkul.com майже випадково зустріла Віктора Лемкена на Agritechnica 2017 біля стенду його компанії і розпитала про секрети успіху та історію бренду. 

Traktorist.ua: Розкажіть про історію заводу до того, як ви стали «за кермо» компанії?

Віктор Лемкен: Історія компанії Lemken розпочалася в 1780 році, коли Вільям Лемкен заснував кузню для виробництва деталей плугів. Тоді плуги ще були дерев’яними. З того часу стартував сімейний бізнес, який продовжує свою історію й до сьогодні, тож зараз компанією керує вже шосте покоління Лемкенів. Мій батько не обмежився лише кузнею для деталей, а й почав виготовляти готові агрегати.

Віктор Лемкен та наші журналісти

В 1936 році у зв’язку із розширенням фабрики відбувся переїзд компанії з Біртена в Альпен, де й сьогодні знаходиться виробництво. Під час Другої світової війни був період застою фірми, а у післявоєнний період все виробництво відновили.

У вересні 1962 року я долучився до керування компанією. А в 1969 році помер мій батько і я повністю отримав управління. На той час у нас було всього 255 співробітників, зараз у компанії працює понад 1400 працівників.

Traktorist.ua: Які головні секрети такого успіху компанії Lemken?

Віктор Лемкен: На першому місці в нашій компанії завжди були розвиток та інновації. Нині  у нас працює 120 конструкторів, а це практично 10% від усієї команди.

У нас дуже хороша, сімейна атмосфера  всередині компанії. Успіх Lemken приносять наші співробітники, які роблять максимум для бренду, і хороша команда в конструкторському бюро по розробці інноваційних продуктів.

Зараз я вже на пенсії і передав керування підприємством доньці — Ніколі Лемкен, але все одно щодня приходжу на роботу. Кожного дня робити свій вклад у компанію — це моя життєва необхідність.

Віктор Лемкен

Traktorist.ua: У 60-х роках компанія була локальним виробником. Як вам вдалося перетворити Lemken на міжнародний бренд?

Віктор Лемкен: Lemken починалась із плуга, це був єдиний продукт, який компанія випускала. Сьогодні Lemken — виробник плугів номер один не тільки за якістю, а й за асортиментом. Який розвиток відбувся в компанії, можна побачити на стенді Lemken на Agritechnica 2017. І основні наші новітні розробки ми представляємо саме в секторі плугів.

Дивіться детальніше фото: Плуг Lemken Diamant 11

Із покоління в покоління, з року в рік ми тримаємо марку. У нас є різні моделі з різною комплектацією, кожен агрегат іде під індивідуальне замовлення. Опції індивідуального  замовлення у нас найширші в світі, ми можемо адаптувати будь-який агрегат до конкретних умов: вологості, типу ґрунту, рослинних залишків. Тому можемо надати фермеру саме той агрегат, який він потребує для свого поля.

Дивіться детальніше фото: Сівалка Lemken Azurit 9

Крім того, нашими основним правилом є «Якість, довговічність, функціональність». Хочу, щоб люди в Україні знали, що Lemken — компанія  №1!

Борона Lemken Heliodor 9

Traktorist.ua: Ви пам’ятаєте, як Lemken заходив на ринок України?

Віктор Лемкен: Все почалося після падіння «залізного занавісу» й розвалу Радянського Союзу. Спочатку були спільні програми фінансування та дотації із Західної Європи. Пізніше ми спробували самостійно експортувати техніку, і тоді наш бренд стали впізнавати.

Важливо ще те, що самі співробітники дуже багато роблять для успіху компанії на новому ринку.  Під час виходу компанії на український ринок, місцеві представники Lemken були дуже вмотивованими працювати ще краще. Наприклад, екс-генеральний директор «Лемкен-Україна» Алла Булгакова. Завдяки таким людям ми й досягли успіху.

Зараз Lemken продає свою продукцію більш ніж у 50 країнах світу, а в 25-ти з них маємо дочірні підприємства. «Лемкен-Україна»  —  це перша дочірня компанія Lemken у світі, яку засновано 20 років тому.

Дивіться детальніше фото: Дискова борона Lemken Rubin 12

Traktorist.ua: Чи добре ви пам’ятаєте виставки, які згодом, у 1985 році, переросли у Agritecnhica?

Віктор Лемкен: Все починалося з виставки DLG, котру організовував німецький союз виробників, виставка була на рівні ярмарку. Там було все: від худоби до найсучаснішого на той час комбайна. У виробників сільгосптехніки була власна мета — показати свої машини, а їх було немало. В результаті DLG організували окрему виставку для техніки, в якій ми сьогодні маємо змогу брати участь. Спочатку виставка була щорічною, та пізніше було прийнято рішення організовувати виставку раз на два роки та перейменувати на Agritechnica. DLG відіграє важливу роль у житті німецьких фірм, вони надають інформацію, організовують постійні зустрічі, відвідують найкращі  господарства — як у Німеччині, так і за кордоном.

Віктор Лемкен та журналісти

Одразу після розмови з нами Віктор Лемкен поспішає на чергову ділову зустріч (він дійсно продовжує відігравати важливу роль у роботі компанії), а ми дякуємо людині-легенді за цікаву розмову!

(c) Андрій Губін, Костянтин Ткаченко, Катерина Барило, Kurkul.com, 2017

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою