Іван Старостенко: Я звичайний хлопець із села, який приїхав підтримати протест людей

Іван Старостенко: Я звичайний хлопець із села, який приїхав підтримати протест людей

19 грудня 2019 2141 0

Іван Старостенко — новий герой інтернет-мемів. Після протесту фермерів під Верховною Радою 17 грудня фото з його «акробатичним» трюком облетіло всі відомі пабліки у Фейсбуці та Телеграмі. Дії хлопця обговорює вся країна. Насправді ж загадковий герой — фермер, який працює на херсонській землі разом із сім’єю. Нам вдалося розпитати Ваню про його родинну справу, протест під ВРУ і те, як він ставиться до своєї популярності.

Іван Старостенко, активіст і фермер із Херсонщини

Kurkul.com: Розкажіть про свою сімейну справу, що вирощуєте?

Іван Старостенко: Наша родина має три паї — матері, батька і прабабусі. Загалом 5,5 га. Батькам я допомагаю у цій справі з раннього віку. Вирощуємо соняшник, ячмінь, пшеницю і кукурудзу. Маємо 2 га під зрошенням, яке змонтували самостійно: бурили свердловину, встановлювали компресори і всю систему. Там вирощуємо овочі — столовий буряк, моркву і цибулю.

Читати за темою: Олександр Коваленко: Держава має бути найбільшим замовником в аграрному секторі

Kurkul.com: Ви за освітою агроном?

Іван Старостенко: Ні, за першою освітою я зварювальник, отримав її у Херсонському коледжі. Зараз вчуся у Полтавському університеті економіки та торгівлі на спеціальності «Підприємництво, торгівля та логістика» на заочному відділенні. 

Kurkul.com: Чи маєте свою техніку?

Іван Старостенко: Ні, не маємо. Орендуємо трактори, комбайни. Звісно, хотілось би у майбутньому купити, але поки що в нас не ті обсяги землі.

Kurkul.com: А якої технології вирощування дотримуєтесь?

Іван Старостенко: Землю обробляємо за стандартною схемою: оранка, культивація і сівба. Для зернових ми використовуємо лише протруйники перед посівом. Висіваємо і сподіваємось на гарну погоду. Тобто працюємо без препаратів. Набагато важче вирощувати овочі, бо там потрібен постійний догляд і багато ручної праці. Під зрошення вносяться добрива — селітра, нітроамофоска. Також там застосовуємо фунгіциди і гербіциди. 

Kurkul.com: А де зберігаєте урожай?

Іван Старостенко: Ми маємо свій невеликий склад, але якщо ціна на зерно висока, то можемо продати його прямо з поля. Насіння соняшнику калібруємо, а потім продаємо. 

Kurkul.com: Кому найчастіше реалізуєте зерно? 

Іван Старостенко: Овочі вивозимо на ринок, який знаходиться недалеко від господарства в смт Великі Копані. Але постійного ринку збуту у нас немає, бо на ринок часто приїжджають дрібні перекупи. Вони хочуть купити дешевше, щоб продати дорожче, бо заробіток сільського жителя їх не цікавить. Це велика проблема для нас. Звісно краще реалізовувати напряму на підприємства. Зернові ж реалізуємо великим фермерам, які приїжджають безпосередньо до нас, проводять аналіз якості вирощеного зерна і купують.

Kurkul.com: Розкажіть про історію з фотографією, як ви опинилися у вирі подій під час протесту?

Іван Старостенко: Я є членом Нацкорпусу Херсонщини, коли я прочитав про те, що порушене питання продажу землі, я відразу вирішив їхати під Верховну Раду на протест.  Взагалі моя позиція така — ринок землі повинен бути, але не з тими поправками, які внесли у першому читанні цього закону. Я проти того, що в одні руки можна продавати до 210 тис. га землі, проти того, що нашу українську землю можна продавати іноземним компаніям. «Слуги Народу», звичайно, молодці, швидко скооперувалися, внесли понад чотири тисячі поправок. Але ми ж розуміємо, що ці поправки навіть не розглядаються, за два тижні все розглянути — не реальна цифра.

Kurkul.com: Тобто ви підтримуєте зняття мораторію?

Іван Старостенко: Так, але ситуація, яка сталася позавчора, мотивує наших депутатів подумати про простих людей. Хоча я впевнений, що буде референдум і депутати внесуть правильні поправки до закону. Хочу, щоб ситуація змінилася у бік людей. 

Kurkul.com: Що призвело до сутичок під Верховною Радою?

Іван Старостенко: Поліція змітала все на своєму шляху, без попередження. Це страшно бачити, коли країна, яка пережила майдан, революцію, побачила всі ці кровопролиття і величезні жертви, повторює те, що було у 2014 році. 

Акція протесту проти ринку землі

З приводу моєї викинутої ноги. Я бачив, як перед цим крутили хлопця і бабуся просила поліцейських не бити активістів. Це настільки страшна ситуація і настільки мене засмутила. Це вийшло, коли мозок і тіло відключається. Ти біжиш туди і робиш все, щоб поліцейські не поламали активістів! 

Kurkul.com: Ви приїхали до Києва зі свого села самі, чи вас багато приїхало організовано?

Іван Старостенко: Зі свого села я один. За район не буду говорити, бо я весь район не знаю. Я знаю єдине, з Херсона на ту акцію приїхало близько 300 осіб, це були фермери, одноосібники, яким не байдуже. Перед цим було перекриття Антонівського мосту на годину у нас у Скадовському районі, щоб привернути увагу. 

Kurkul.com: Щось можливо хотіли би сказати ще нашим читачам про себе?

Іван Старостенко: Тільки, що я людина, яка просто приїхала підтримати народ, особисто від себе я нічого до Верховної Ради не подавав, не розглядав, я звичайний хлопець з села.

Kurkul.com: Дякуємо за розмову!

© Катерина Капустіна, Єлизавета Кудиненко, Kurkul.com, 2019 р. 

Виконано за допомогою Disqus