Найцікавіше за 2019 рік  —  ТОП 20 статей на cайті

Найцікавіше за 2019 рік — ТОП 20 статей на cайті

31 грудня 2019 240 0

Нинішній рік добігає  до кінця. Він був насичений резонансними подіями та різноманітними темами, які обговорювали представники агросектору. Редакція Kurkul.com вирішила підготувати дайджест найпопулярніших матеріалів, що найбільше хвилювали фермерів у 2019 році. 

ТОП 20 матеріалів

Від особливостей державних програм  до профзахворювань для аграріїв — діапазон тем сайту охоплює всі сфери життя фермера. У 2019 р. найінтенсивніше читали такі статті.

1. Реєструємо пасіку: покрокова інструкція      

Перед початком нового бджолярського сезону дослідили всі переваги реєстрації пасіки. На фоні численних випадків отруєння бджіл агрохімією реєстрація може захистити пасіку. Детальна інструкція з прикладами заяв та покроковим поясненням продемонструвала простоту та доступність процедури навіть для пересічного пасічника з 2-3 вуликами. 

2. Темні плями на Росі — що не так в історії отруєння річки

На початку червня трапилась екологічна катастрофа. У річку Рось 9 червня потрапила 1 т інсектициду «Нурел Д». У ході власного дослідження, спілкуванні з експертами та місцевими жителями редакція Kurkul.com намагалась відтворити хронологію подій та розкрити всі факти читачам.

 

3. Знай наших, або ТОП-15 Куркулів України

Від фермерів - блогерів до відомих пасічників — сучасним куркулям є що розказати і якими аграрними здобутками похвалитися. Проект став одним із найобговорюваніших, а досье куркулів поповнилось цікавими господарями.

 

4. ТОП 20 фермерських господарств Вінниччини та ТОП 20 фермерських господарств Київщини

Новий дайджест має за мету ознайомити з найбільшими фермерськими господарствами різних регіонів України. Читачі познайомились із сусідніми господарствами, а на карті куркулів з’явились нові СФГ.

 

5. Бджола «в законі», або Вимоги до виробництва меду в Україні 

Спробували розібратися у нових нормативно-правових документах, що стосуються харчової продукції, органічного виробництва, експлуатаційного дозволу,  вимог до маркування та експорту, санітарних заходів на пасіці. Поради експерта пояснили, якими саме законодавчими документами регламентується розведення бджіл та реалізація продуктів бджільництва.

6. Посівна озимої пшениці

Пшениця залишається топовою культурою для українських фермерів. Як у складних погодних умовах залишитись із врожаєм, підкажуть поради спецматеріалу.

 

7. Катастрофічна посівна у США — «вікно можливостей» України

Здається: який зв’язок між посівною на іншому кінці світу та українським агросектором? Матеріал та коментарі експертів пояснили, як саме темпи і площі посівів американських кукурудзи, сої, пшениці, ячменю формують ціни і попит на світовому та вітчизняному ринку зернових.

 

8. Трамп махає качаном — прогнози USDA обвалюють ціни на зерно

Починаючи від аналітиків міжнародної економіки  і закінчуючи вітчизняними фермерами та дистриб'юторами ЗЗР —  всі обговорювали, скільки реально посіяно кукурудзи в США в 2019 р.  і як це вплине на ціни на вітчизняну “царицю полів”.

9. Зірки на полі ― «підпільні» фермери серед відомих людей

Вважаєте, що сільське господарство, то справа для простих смертних? Ха! Тоді познайомтесь із вісімнадцяткою найвідоміших зіркових фермерів і дізнайтесь, як популярні та знамениті релаксують після насичених голівудських буднів на власних ранчо.

 

10. Гра в санкції: уряд, Фірташ та Ротенберг проти фермерів

Наприкінці травня агросектор лихоманило від невизначеності навколо експорту мінеральних добрив з Росії. В матеріалі експерти відповідають на питання: чи може вітчизняна хімічна промисловість задовольнити потреби аграріїв або потрібно шукати нові варіанти імпортної продукції.

11. Державне кредитування або Чи можливо фермеру отримати кредит під 1% річних?

Стаття у рамках проекту «Агродотації у розрізі» розповідала про механізм отримання позики від держави. Аби дізнатися хто може  претендувати на кредитування, розмір виплати, які документи для цього потрібно, читайте матеріал.

12. Кешбек на трактор: як отримати компенсацію вартості техніки?

Покупка сільськогосподарської техніки — завжди удар по кишені фермера. Проте державна програма може компенсувати аж 40% вартості трактора чи дощувальної установки вітчизняного виробництва. Дізнатися, покупка яких брендів потрапляє під державну програму і як швидко можна отримати виплату на власний рахунок, можна з цього матеріалу.

13. Вісім мораторіїв на здоровий глузд і один на землю в Україні

Перспектива скорого відкриття ринку землі пожвавлює дискусії навколо цього питання. У матеріалі наведені позиції малого, середнього бізнесу і самоврядування щодо введення ринку землі, пояснено, як податкова та деякі інші дотичні до регулювання земельних відносин частини державної політики впливають на земельне питання.

 

14. Секрети успіху та високих врожаїв британського фермера Саймона Хілла

Формування оптимального посівного ложа, отримання дружних сходів, контроль сівозмін і попередження ризиків ураження врожаю шкідниками або хворобами — пріоритетні завдання англійського фермера. Сподіваємось, що поради закордонного аграрія стануть в нагоді українським виробникам.

 

15. Десять хвороб фермера: що робити і як вижити?

Сільське господарство — це не тільки мальовничі пейзажі, рясні врожаї, хліб і до хліба на столі, але і стреси, ненормований графік. Ці фактори провокують виникнення різних хвороб. Тож медична мережа Doctor Sam підготувала для фермерів чек-лист захворювань та агромедичний словник хвороб.

16. Державна компенсація на придбане насіння: алгоритм отримання виплати

На придбання посівного матеріалу припадає левова частка собівартості вирощеної продукції. Державна програма компенсації дозволяє повернути частку витрачених коштів. Як саме і кому, читайте в статті.

17. АгроЗнавці: за і проти відкриття ринку землі

Якою має бути модель ринку землі? Скільки землі можна купувати в одні руки? Як дрібним господарствам конкурувати з великими гравцями на ринку землі? Відповіді на ці та інші питання стосовно зняття мораторію на землю читайте у матеріалі.

 

18. Застосування гною: більше користі чи шкоди?

Краще органіки може бути тільки багато органіки? Про тенденцію до мінімізації використання гною на фермах та секрети внесення цінного добрива з читачами ділиться міжнародний експерт Ніл Кінсі.

 

19. АгроПолігон John Deere. Соя у підприємстві Україна: внесення гербіциду

Як в умовах затяжних дощів встигнути провести вчасно всі агрономічні роботи, знають в товаристві «Україна», яке базується у селі Скорики Тернопільської області. І діляться своїм досвідом використання оприскувальної техніки з читачами.

 

20. Вторинний, але мегаважливий — про кальцій та вапнування ґрунтів

Навіщо вносити кальцій не лише на кислих ґрунтах та як впливає мікроелемент на ріст та розвиток сільськогосподарських культур, розповідають експерти-ґрунтознавці.  

© Марина Солонар, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus