Андрій Король, керівник відділу вживаної техніки компанії «Цеппелін Україна»

Андрій Король: Вживана техніка Caterpillar – найкращий економваріант для аграрія

1 липня 2016 279 0

Нещодавно Kurkul.com побував у центральному представництві компанії «Цеппелін Україна», де отримав поради щодо технічних нюансів під час придбання вживаної техніки.

Але досить важливим моментом є вибір постачальника техніки, адже все залежить саме від людей, з якими вам доводиться працювати.

Для того, щоб детальніше дізнатися про правила купівлі якісної б/в техніки, ми поспілкувалися з керівником відділу вживаної техніки компанії «Цеппелін Україна» Андрієм Королем.

Kurkul.com: Як клієнту, який вирішив придбати б/в техніку, вибрати правильну фірму-постачальника і за якими критеріями?

Андрій Король: Я б у першу чергу звертав увагу на сервісну підтримку техніки, і значну перевагу при цьому має офіційне дилерство. Робота аграріїв сезонна і має обмежені терміни, тому всі замовлення також важливо виконати вчасно. Крім того, необхідні якісна сервісна підтримка, безперебійне постачання запчастин, доставка їх у всі регіони України. Замовник повинен бути впевнений, що де б він не перебував, усюди буде отримувати однаково якісний сервіс. Це ключовий момент.

Де б не знаходилася ваша техніка, «по дзвінку» до вас приїде механік, проведе інспекцію, порадить необхідні для ремонту запчастини. Зокрема, клієнт може замовити у нашому сервісі повну технічну інспекцію обладнання без наявної несправності і звернутися до підрозділу б/в техніки, щоб ми надали орієнтовну ринкову вартість його машини. Клієнти часто користуються цією безкоштовною послугою. Таким чином, ми допомагаємо замовникам зорієнтуватися в ціні і, наприклад, під заставу якоїсь машини взяти кредит на розвиток бізнесу.

Вживана техніка від «Цеппелін Україна»

Другий аспект при виборі постачальника техніки – це додаткова вартість, яку генерує компанія. Якщо продавець зможе надати додаткові переваги – це є пріоритетним для клієнта. Такими перевагами можуть бути можливість фінансування б/в техніки, надання гарантій на лімітований період або з лімітованими мотогодинами, офіційно й документально підтверджена діагностика обладнання перед продажем.

«Цеппелін Україна» надає низку додаткових послуг. Наприклад, майже на всю сертифіковану б/в техніку надається гарантія.

Стандартна гарантія на основні вузли й агрегати – це півроку (1 500 мотогодин) експлуатації. У цьому році ми впроваджуємо програму, що дає можливість отримати гарантію терміном на один рік. Це безпрецедентний випадок. Жоден із наших конкурентів не надає річної гарантії від виробника на техніку, що була у використанні. Це дуже важливий момент. Увесь пакет, який ми пропонуємо, надає впевненості замовнику. Так, замовники купують техніку дешевшу, ніж нова. Так, вона іноді має не зовсім новий вигляд, але рівень її якості та коефіцієнт технічної готовності дуже високі. До того ж є сервісна підтримка. Тобто вживана техніка Caterpillar – найкращий економваріант для замовника.

Kurkul.com: Чи займаєтеся ви поставками вживаної техніки з Європи?

Андрій Король: Так. 90 % наших партнерів — офіційні дилери компанії Caterpillar, але також є партнери-брокери, з якими ми співпрацюємо в Європі і у світі.

Ми як офіційний дилер можемо надати історію сервісного обслуговування, а також інформацію, на яких об’єктах працювала техніка. Це допомагає клієнту уникнути додаткових послуг, витрат та документальних проблем.

Kurkul.com: А як справи з українською вживаною технікою?

Андрій Король: Останнім часом ми збільшили викуп техніки в Україні. Це пояснюється тим, що багато компаній, які придбали велику кількість обладнання у 2012–2014 рр., у зв’язку з подіями, що останнім часом відбуваються в країні, не мають можливості працювати, тому пропонують нам свою техніку для викупу.

Андрій Король

Ми реалізуємо в Україні дві послуги: послугу викупу б/в техніки з напрацюванням і послугу трейд-ін – коли покупцеві цікава така сама одиниця техніки або, наприклад, він хоче замість бульдозера придбати екскаватор. У цьому випадку ми оцінюємо машину винятково за зовнішнім виглядом, за коментарями самого замовника, за роком випуску та за напрацюванням. Якщо ми більш-менш погоджуємося з ціною, наш фахівець із технічного обслуговування особисто проводить повну техінспекцію машини і, виходячи з того, скільки ми повинні вкласти коштів, коригуємо ціну і пропонуємо викуп або викуп із подальшим продажем замовнику.

Kurkul.com: Яку фінансову підтримку ви надаєте вашим клієнтам?

Андрій Король: Щодо фінансування техніки з напрацюванням, то ми тісно співпрацюємо з нашим партнером — компанією Caterpillar Financial Ukraine, яка є дочірньою компанією самого виробника техніки Caterpillar, тому ця організація не надає підтримки нікому, окрім клієнтів «Цеппелін Україна».

Оскільки у Caterpillar Financial Ukraine є можливість залучення іноземного капіталу під відсотки, які є значно нижчими, ніж в Україні, ми можемо собі дозволити кредитувати клієнтів з досить низьким відсотком переплати. Для нової техніки він становить 3 % від ціни машини, для вживаної – 5%. Наші колеги з Caterpillar Financial постійно займаються моніторингом ринку, але поки що не знайшли інших структур, які б могли конкурувати з такими умовами.

Вживана техніка від «Цеппелін Україна»

Kurkul.com: Які проблеми існують на ринку вживаної техніки?

Андрій Король: Основна проблема, з якою зіштовхуються клієнти, коли купують обладнання не у сертифікованих дилерів, а, наприклад, у брокерів чи перекупників – його (обладнання? – так!) поганий стан. Оскільки мета перекупника – одержати обладнання і потім швидко його позбутися, останній обирає машини без історії, зважаючи лише на їх зовнішній вигляд, коротку технічну характеристику й ціну.

Крім того, поширена проблема — крадіжки техніки в Європі. Тоді покупець може навіть не здогадуватися, що його техніка викрадена, наприклад, у Чехії.

Наприклад, приїжджає до нашого сервісу клієнт і говорить: «Ми хочемо у вас обслуговуватися, ось наш серійний номер». Наші колеги перевіряють машину, і якщо за внутрішньою базою остання відмічена як крадена, ми цю інформацію надсилаємо до Caterpillar, і вже вони займаються цією справою, іноді аж до вилучення машини у замовника.

Андрій Король

Другий момент – якщо замовник купує машину в Україні у перекупника. Виникає багато питань із документами щодо поставлення на облік, реєстрації, невідповідності серійного номера. Більшість перекупників та брокерів не звертають на це увагу. Вони отримують оплату, а потім клієнт не може зареєструвати машину в державних органах і не отримує ніякої підтримки.

Ми ж, у свою чергу, маємо юридичну адресу, і якщо я або мої менеджери не будуть відповідати на телефонні дзвінки клієнта, то замовник приїде сюди і буде розмовляти з керівником мого відділу і, можливо, буде писати скарги на ім’я генерального директора. В будь-якому випадку це питання буде вирішене. З брокерами і трейдерами це досить важко зробити.

Читати по темі: Купівля вживаної техніки: питання та відповіді

Третя проблема – це продавці, які займаються перепродажем техніки і 90 % своїх зусиль приділяють її зовнішньому вигляду.

У нас же на першому місці – технічний стан машини, оскільки це робочий інструмент. Який би молоток не був гарний, він повинен забивати цвяхи. Тому кожна машина у нас проходить передпродажну підготовку, дві діагностики (до передпродажної підготовки і після), використовуються лише оригінальні запчастини й матеріали, і на кожну машину у нас встановлюється додаткова система моніторингу.

Kurkul.com: Як працює ця система?

Андрій Король: За цією системою через інтернет-інтерфейс будь-який власник або керівник транспортного відділу (якщо йому надано доступ) може онлайн, наживо спостерігати за роботою машини: як використовується паливо, чи не перевантажує машину оператор, чи не зливає паливо або не здійснює якоїсь іншої крадіжки, чи не працює машина (або скільки працює) на холостих обертах, – усе це контролюється системою.

Kurkul.com: Яка вартість такої системи?

Андрій Король: Вона встановлюється безкоштовно. Таких систем у конкурентів небагато і на обладнання з напрацюванням їх встановлюють одиниці. У нас же це є стандартом. Ви отримуєте обладнання з цією системою й консультації щодо її використання. Ця система має символічну абонплату – приблизно $1 на рік, щоб клієнт розумів, що це цінність для нього.

Андрій Король

Kurkul.com: І на останок, скажіть, чому клієнт повинен обрати саме техніку Caterpillar?

Андрій Король: Ми пропонуємо комплексні рішення, а не вирішення дрібних завдань. І найголовніше, що з цим погоджуються наші замовники. Тому навіть якщо вони купували техніку не у нас, то з часом вони розуміють переваги нашого сервісу. Ми – офіційний дилер, і люди нам довіряють, а довіра наших замовників – дуже серйозний аспект для нас.

Сподіваємося, що завдяки порадам та поясненням наші читачі без проблем зможуть правильно обрати вживану техніку і не «вскочать у халепу» під час вибору компанії-постачальника обладнання.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

4.3м/с

Опади

6.8мм

Вологість

68%
Матеріали за темою