У Китаї знайшли яйце віком дві тисячі років

90
0
У Китаї знайшли яйце віком дві тисячі років
Lifehacker.ruУ Китаї знайшли яйце віком дві тисячі років

На південному заході Китаю, в провінції Гуйчжоу, знайдено яйце, якому більше 2 тисяч років, пишуть «Птахофабрики України».

Археологи місцевого інституту культурних реліквій та археології знайшли його в стародавньому похованні часів династії Хань, у руїнах міста Хуанцзіньвань.

«Ми спробували очистити бруд зі шкаралупи. Однак як тільки кисть торкнулася її — шкаралупа тріснула», — розповів керівник розкопок Чжан Гайке.

Яйце, вкрите брудом і землею, нагадує за формою і розміром куряче. Яйце в похованні, в Гуйчжоу, виявлено вперше.

За його словами, це свідчить про існування різних видів поховань в епоху Хань, Шан і Чжоу.

«За часів правління династій Шан і Чжоу люди воліли бути похованими з вишуканими бронзовими виробами. Проте в епоху Хань померлих ховали з предметами повсякденного користування», — додав археолог.

Ученим ще належить з'ясувати, чому шкаралупа збереглася так довго, адже вона повинна була зруйнуватися ще багато століть тому.

Оскільки розкопки ще не завершені, яйце залишили в похованні, а ґрунт навколо укріпили. Пізніше цю знахідку вивчать ретельніше.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus