Фахівці радять, як створити бізнес на гарбузовому насінні

1 грудня 2017 608 0
Насіння гарбуза
pixabay.comНасіння гарбуза

Незважаючи на великий попит на міжнародному ринку, вітчизняні виробники насіння гарбуза останнім часом знизили обсяг виробництва. Поєднання цих факторів створює сприятливий момент для створення нової компанії в цій області, повідомляє ProConsulting.

Проектні розрахунки показують, що при вартості реалізації ядра $5/кг і при 75 % рівні його виходу рентабельність складе 30–35 %. При обсязі переробки 5 тис. т на добу інвестиції окупляться за 4–5 місяців від початку виробництва. І це без урахування реалізації лушпиння.

Для здійснення виробничої діяльності необхідно буде закупити відповідне обладнання загальною вартістю $ 350–400 тис.

Для обслуговування виробничої лінії буде потрібен штат в 10 чоловік. Ще знадобляться 2–3 допоміжних працівника й адміністративний персонал.

У результаті роботи підприємство отримає насіння гарбуза каліброване очищене, ядро ​​гарбуза та лушпиння.

Проект будівництва комплексу з виробництва гарбузового насіння підготували фахівці Pro-Consulting. Оскільки у даний час відсутні стандарти на дану продукцію, затверджені на міжнародному рівні, підприємство буде керуватися вимогами вітчизняних нормативів:

— ДСТУ 5046: 2008 «Насіння кавуна, дині, гарбуза. Технологія вирощування. Основні положення»;

— ДСТУ 7160: 2010 «Насіння овочевих, баштанних, кормових та пряно-ароматичних культур. Сортові й посівні якості. технічні умови».

Нагадаємо, що в Україні вирощування гарбуза за останні десять років коливається в межах 500–600 тис. т. Найвищий врожай був зібраний у 2011 р. — 626,9 тис. т., найнижчий — у 2000 р. — 401,5 тис. т., що пов’язано з падінням врожайності до 160 ц/га.

Виконано за допомогою Disqus