Науковці визначили найрентабельніші сорти гарбузів

8 лютого 2018 1670 0
Науковці визначили найрентабельніші сорти гарбузів
Kurkul.com

У рамках всеукраїнської конференції «Інноваційні технології вирощування гарбузів. Гарбузова продукція Made in Ukraine» було обговорено перспективи вирощування гарбузів в Україні загалом, і застосування вітчизняної селекції зокрема. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

За результатами досліджень було виявлено, що сорти Ювілей і Диво є найвигіднішими, адже рівень їхньої рентабельності становить 109 % і 151 % відповідно.

З насіннєвих гарбузів науковці порадили звернути увагу на такі сорти: Український багатоплідний і Гамлет Дніпропетровської дослідної станції; Південний — Південного інституту овочівництва і баштанництва, з достолового напрямку: американський Паттернат та японський сорт Хокайдо, які мають урожайність до 40 т/га на зрошуваних землях.

Аналізуючи тривалість вегетативного періоду, було встановлено, що найбільш скоростиглим був вид moschata, де тривалість від сходів до початку достигання плодів становила від 96 до 113 діб. Йдеться про сорти Доля та Диво. Найбільш скоростиглим серед maxima стали Ждана й Польовичка зі строками достигання 115 – 120 діб.

Щодо урожайності, то серед великоплідних гарбузів найкращі результати дав сорт Польовичка з виходом стандартних плодів 29,4 т/га, що ж стосується мускатних, то найкращим став сорт Диво — 33,1 т/га.

Виконано за допомогою Disqus

+ 19° ... + 12°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

63%