Українські аграрії нарощують поставки до Європи

6 грудня 2017 133 0
Прапор України та ЄС
mignews.comПрапор України та ЄС

Українські аграрії, попри складність доступу на європейський ринок та його специфіку, поступово нарощують поставки своєї продукції до торговельного простору ЄС. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, передає прес-служба Мінагрополітики.

За 10 місяців поточного року експорт української продукції до ЄС збільшився на 41% (або на $1,4 млрд) до $4,69 млрд.

«В розрізі конкретних товарів, поза традиційно-сировинними, що формують український експорт, я виділив би мед, експорт якого за підсумками цього року очікується на рівні 60 тис. т. Це вдвічі більше, ніж в минулому році. Різноманітний асортимент органічної продукції, яка в основному експортується до європейських країн»,— сказав він.

Імпорт з країн ЄС за звітний період склав $1,79 млрд. Найбільше імпортувались різні харчові продукти (екстракти та концентрати з кави, чаю та готові продукти на їх основі, готові соуси тощо), тютюн та вироби з нього, шоколад та продукти з какао-бобів.

Всього за 10 місяців 2017 р. експорт продукції сільського господарства та харчової промисловості збільшився на майже 23% по відношенню до аналогічного періоду минулого року, до $ 14,7 млрд. Імпорт склав $ 3,6 млрд.

Найбільше експортували соняшникову олію, кукурудзу, пшеницю, насіння ріпаку, сою, м'ясо та субпродукти домашньої птиці.

Виконано за допомогою Disqus