Фермери потерпають від рейдерства — Томич

31 серпня 2015 104 0
Фермери потерпають від рейдерства — Томич
Kurkul.comФермери потерпають від рейдерства — Томич

Найбільше від рейдерства в Україні страждають середні фермерські господарства, про це в інтерв'ю агропорталу Kurkul.com сказав президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич.

За його словами, якщо брати по розподілу земель, то дрібними господарствами вважаються такі, що мають до 50 га землі, а таких дуже мало. Як правило, відбирають землю у фермерів, у яких понад 500 га землі.

«Аналізуючи останні 10 років, можна сказати, що цей рік є одним з найважчих у плані кількості схем, механізмів і вбивств. Особливо ситуація у фермерських господарствах загострилась за останні півроку. Чим ближче ми підходили до літа, тим більше погіршувалась ситуація. З моєї оцінки саме в цей час було підроблено більшість документації у сфері земельних відносин. Можна чітко відслідкувати підготовку до відкриття ринку землі з 1 січня 2016 р., щоб забрати у приватну власність ті, чи інші землі», — сказав він.

Читати по темі: «Іван Томич: найбільше від рейдерства страждають середні фермерські господарства»

На його переконання, рейдерські схеми працюють майже у всіх регіонах, а саме — на Одещині, Миколаївщині, Херсонщині, Дніпропетровщині, Запоріжчині, Кіровоградщині, Черкащині, Полтавщині, Київщині та Вінничині. Саме ці області найбільше потерпають від рейдерських захоплень.

«П’ятіркою областей, де найбільше потерпають від таких схем, є Кіровоград, Черкаси, Полтава, Вінниця і Дніпропетровськ. Загалом з цього питання асоціація отримала більше ніж 60 звернень за останній рік. Схеми рейдерства дуже різні, вони працюють через розірвання договорів на земельні паї та погрози власникам наділів», — сказав Іван Томич.

Також додав, що є проблема з землею, яка знаходиться у власності померлих фермерів.

Виконано за допомогою Disqus

+ 0° ... - 4°

Вітер

2.3м/с

Опади

6.5мм

Вологість

100%

Матеріали за темою