ГМ-рослини підвищать прибутковість фермерських господарств — експерт (ОПИТУВАННЯ)

18 грудня 2017 114 0
Ярослав Блюм, директор Інституту харчової біотехнології та геноміки НАНУ
aggeek.netЯрослав Блюм, директор Інституту харчової біотехнології та геноміки НАНУ

Використання фермерами 50 % ГМ-рослин підвищить урожайність на 3–15 %, зменшить витрати на пестициди й загалом по Україні прибуток фермерських господарств зросте на $140–315 млн. Про це розповів директор Інституту харчової біотехнології та геноміки НАНУ Ярослав Блюм у матеріалі на aggeek.net.

Науковці інституту проводили дослідження «Потенційний економічний та екологічний ефект від впровадження сучасних ГМ-культур у сільськогосподарське виробництво в Україні». Базуючись на даних цього дослідження, британська компанія зробила відповідні розрахунки. У розвідці є таблиці щодо культур, дозволених для вирощування. Також проведена оцінка економічної вигоди їх вирощування в Україні за умови адаптації при 50 % зайнятих площ цими культурами і 100 %. Вигода виходить до півмільярда доларів.

«Треба розуміти: що органічна продукція, що ГМО — це бізнес. І коли споживачу говорять, що певні компанії, лобіюючи свої інтереси погані, а інші хороші — це неправда. З обох сторін йде боротьба. Проти ГМО значною мірою виступають хімічні компанії, які борються руками тих же громадських організацій. У нормальній економіці має бути конкуренція. Право споживача — обирати. Треба, щоб і те, і те було безпечне. І головне: краща якість за нижчої ціни», — повідомив Ярослав Блюм.

 

Виконано за допомогою Disqus