Антирейдерська комісія не виконує свої обов’язки — депутат

22 січня 2018 232 0
Антирейдерська комісія не виконує свої обов’язки — депутат
Kurkul.com

Робота антирейдерської міжвідомчої урядової комісії буксує і вона фактично не працює. Про це AgroPolit.com повідомив народний депутат («Самопоміч») Іван Мірошніченко.

«Комісія при Кабміні під головування першого віце-прем’єр-міністра — міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва повинна була стати вінцем боротьби із рейдерством у нашій державі. Проте, наразі, оглядаючись на пройдений Комісією шлях тривалістю у майже 5 місяців, можна впевнено говорити, що покладені на неї надії не були виправдані. Як би прикро це не звучало, за майже піврічний час існування Комісії було проведено всього 4 її засідання, на яких представлено 9 випадків рейдерських атак на підприємства сільського господарства та харчової промисловості. Усе літо звідусіль приходили повідомлення про захоплення агропідприємств. За даними Асоціації фермерів та землевласників України зафіксовано більше 600 випадків рейдерства, а урядова Комісія розглянула всього 9 ситуацій. При цьому все нові і нові підприємства звертаються і до сьогодні, а тільки від початку 2018 р. я, як народний депутат України, отримав 4 звернення від громадян про рейдерські захоплення їх бізнесу. Після цього заяви Генпрокурора, що рейдерство в Україні подолане вкупі із коментарями Мін’юсту про те, що кількість рейдерських атак суттєво зменшилася, виглядають, як мінімум, дивно», — пояснює нардеп.

Іван Мірошніченко підкреслює, що за півроку так і не було повноцінно налагоджено організаційне забезпечення роботи Комісії.

«Досі не продемонструвала свою роботу Аналітична група при Комісії, яка б мала здійснювати первинне опрацювання отриманих заяв про рейдерство. До того ж, суттєво шкутильгає система інформування членів Комісії про наступне її засідання. Досить часто повідомлення про це приходили за 2-3 дні до чергового засідання. Несистематичність роботи, попри оголошені плани про проведення засідань кожні 2 тижні, ще більше ставить питання про професійність та ефективність виконання Комісією свої завдань», — говорить він.

Нардеп закликає уряд «припинити грати в імітацію боротьби з рейдерством та захисту бізнесу в Україні». Іван Мірошінченко вимагає від МЕРТу проведення засідання комісії та проаналізувати її роботу та сформованих на її засіданнях завдань держорганам, які мають протидіяти та боротися  з рейдерством у країні. 

 

Виконано за допомогою Disqus

- 5° ... - 11°

Вітер

4.7м/с

Опади

3.2мм

Вологість

90%