Уряд планує реформувати модель страхування с/г продукції

24 січня 2018 90 0
Гроші
pixabay.comГроші

Комітет із питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ 19 січня розглянув проекти законів щодо страхування сільськогосподарської продукції. Уряд пропонує реформувати поточну модель державної підтримки сільськогосподарського страхування шляхом створення Державного агентства сільськогосподарського страхування. Про це повідомляє agroreview.com.

Комітетом рекомендовано прийняти за основу проект Закону України про державну підтримку сільськогосподарського страхування № 6355–1, який спрямований на посилення захисту майнових інтересів сільськогосподарських товаровиробників та забезпечення стабільності виробництва аграрної продукції.

За словами експерта страхового ринку Володимира Юдіна, якби держава закладала в бюджет суми на субсидування агрострахування, як це робиться в багатьох розвинених країнах світу, це би збільшило довіру фермерів до даної послуги в рази.

«Потрібно пам’ятати, що в разі виникнення форс-мажорних обставин масового характеру, загибель врожаю призведе до зниження надходжень коштів до бюджету від експорту агропродукції, частка якої сьогодні в загальному експорті країни становить 42 %. Державі однаково доведеться виділяти гроші на покриття збитків сільгоспвиробникам від наслідків стихії. Відтак, закладаючи гроші заздалегідь, у подальшому не доведеться шукати кошти в авральному порядку. Усе це можна зробити досить швидко, якщо в держави буде чітке бачення концепції розвитку ринку агрострахування», — зауважив Володимир Юдін.

Виконано за допомогою Disqus