Обсяги виробництва с/г продукції у 2018 р. залишаться на минулорічному рівні — експерт

62
0
Техніка в полі
Kurkul.comТехніка в полі

В Інституті аграрної економіки прогнозують, що обсяги валової продукції сільського господарства у 2018 р. становитимуть 248,2 млрд грн (у постійних цінах 2010 р.), тобто на 0,1 % перевищать показники минулого року. Про це йдеться на сайті Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

За словами директора «Інституту аграрної економіки», академіка НААН Юрія Лупенка, валова продукція рослинництва прогнозується майже на рівні минулорічних показників (+0,6 %) і може становити 179,8 млрд грн.

Виробництво зернових і зернобобових культур прогнозується на рівні 61,7 млн т, що на 0,8 % менше, ніж торік. По таким культурам, як ріпак, соя, соняшник та продовольчі баштанні очікується збільшення виробництва.

За розрахунками вчених виробництво валової продукції тваринництва зменшиться на 1,1 % проти 2017 р. — до 68,4 млрд грн. Обсяги виробництва м’яса, молока та вовни зменшаться в межах 1,3–3,1 %. Виробництво яєць зросте на 2,6 %, а м’яса птиці — на 2,5 %.

Загалом, за даними Інституту аграрної економіки, у 2018 р. збережеться тенденція стабілізації сільгоспвиробництва.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus