Відомий виробник курятини організував могильник біля села

8 лютого 2018 882 0
Виробник курятини організував могильник біля села на Київщині
Kurkul.comВиробник курятини організував могильник біля села на Київщині

На відстані 1,3 км від найближчих жилих будинків с. Гаврилівка Вишгородського району неподалік від Києва виявили поле з тоннами трупів курей, пір’я, крові та нутрощів. Від нього прокопані дренажні канали для відводу стоків у ліс. Відходи гниють та розповсюджують різкий неприємний запах, повідомляє agroday.com.ua.

Таке сусідство «з душком» селянам організував «Гаврилівський птахівничий комплекс» компанії «Комплекс Агромарс», що виготовляє продукцію під брендом «Гаврилівські курчата».

Представники «Комплекс Агромарс» стверджують, що це вимушені міри, спричинені виходом із ладу обладнання для переробки відходів.

На думку генерального директора «Центру підвищення ефективності у тваринництві» Миколи Бабенка, існує можливість падежу птиці в компанії.

«Є нормативний рівень падежу: для птахофабрики — до 6 % за весь період відгодівлі, для свинокомплексу — 12 % за весь період відгодівлі від народження. Бувають і надзвичайні ситуації. Схоже, що в «Агромарсі» вони трапляються часто. Через ці гори трупів, розташовані прямо біля пташників — можуть потруїтися люди» — повідомив Микола Бабенко.

Експерт запевняє, що такого однозначно не має бути. Для подібних відходів передбачаються могильники або крематорії. Як виявилось, версія падежу птиці підтвердилась. У жовтні минулого року через відключення електроенергії в невентильованих пташниках задихнулось 64 тис. курей. Майже 160 т тушок вивезли у відркрите поле. Тоді, за фактом порушення на «Агромарс» було порушено кримінальну справу.

«Інспектори спільно з представниками місцевої влади оглянули місце звалища та виявили велику кількість відходів (яєць та залишків тваринного походження), які займають значну площу (понад 120 га)», — повідомляв тоді контролюючий орган.

Слідством встановлено, що відходи дійсно належать «Комплексу Агромарс», а земельна ділянка, на яку їх звозили, знаходиться неподалік пташника № 1. Причому цільове призначення ділянки — ведення товарного сільськогосподарського виробництва

Це не перший випадок масового падежу птиці на «Агромарсі». У 2012 р. на виробництві загинуло 100 тис. гол. курей через таке ж відключення електроенергії.

Справа до цього часу розглядається в суді. А тим часом, грунтові води та землю в місцях скупчення відходів забруднює аміак та інші небезпечні сполуки. У національному екологічному центрі наголошують, що такі сховища повинні бути бетонними, а не розташовуватися на відкритому грунті.

Виконано за допомогою Disqus