Україна встановила рекорд з експорту свіжих фруктів та ягід

19 лютого 2018 428 0
Україна встановила рекорд з експорту свіжих фруктів та ягід
Kurkul.comУкраїна встановила рекорд з експорту свіжих фруктів та ягід

За словами економіста департаменту технічного співробітніцтва ФАО Андрія Ярамака, Україна встановила рекорд з експорту свіжих фруктів та ягід власного виробництва за всі роки (без врахування реекспорту). У 2017 р. прибутки від експорту свіжих фруктів з України зросли на 37 % або $ 25,5 млн. Про це він повідомив на своїй сторінці у facebook.

«У 2018 р. можна з впевненістю очікувати оновлення цього рекорду, адже тестовий маркетинг наших продуктів на світових ринках проходить надзвичайно успішно. Пам’ятаю як усі насміхалися: «що ви там будете робити без ринку РФ?! Хоча в Росію продукція йде й далі через Білорусь, але вже зараз значно привабливішими виглядають поставки до ЄС, Близького Сходу та Південно-Східної Азії. А до РФ можна завжди продавати те, що не пішло на більш багаті і вибагливі ринки», — пише експерт.

Андрій Ярмак додав, що плодоовочевий сектор у 2017 р. приніс Україні $414 млн прибутку, з яких свіжа плодоовочева продукція з горіхами принесла $238 млн, а продукти переробки — $176 млн. Хоча це лише 2,5 % від загальної виручки агросектору, проте експорт за цією групою товарів зростає швидше, ніж за більшістю інших.

Виконано за допомогою Disqus