При подальшому підвищенні температури може зникнути Полісся — Адаменко

263
0
При подальшому підвищенні температури може зникнути Полісся
Kurkul.comПри подальшому підвищенні температури може зникнути Полісся

При подальшому підвищенні температури Україні загрожує посуха, а також зникнення Полісся з подальшим його переходом у зону нестійкого зволоження. Таку думку озвучила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко в рамках виставки «Агро Весна 2018», повідомляє Latifundist.com.

Читати по темі: За 30 років вимерзання озимих знизилося на 10 % 

«При подальшому підвищенні температури ефективність опадів буде падати, збільшиться випаровування, що загрожує посухою й навіть зникненням Полісся й подальшого його переходу в зону нестійкого зволоження. Хоча зараз це єдина зона достатнього зволоження в Україні», — зазначила Тетяна Адаменко.

Тетяна Адаменко підкреслила, що при збереженні нинішніх темпів потепління кількість днів із температурою вище 10 градусів буде тільки рости. У порівнянні з попереднім періодом (1995–2005 рр.) Таких днів стало на 10 більше. У свою чергу, це може вплинути на ряд теплолюбних сільськогосподарських культур, зокрема, на врожайності пізньостиглих сортів кукурудзи.

«Сільське господарство в Україні буде залежати від того, за яким сценарієм піде потепління — зі збільшенням або зниженням кількості опадів. У першому випадку в найближчі 10 років отримаємо сприятливі умови для зростання врожайності сільгоспкультур, а в другому — навпаки, слід чекати падіння врожайності», — резюмувала Тетяна Адаменко.

За спостереженнями метеорологів, найбільше потепління останнім часом спостерігається в Київській, Чернігівській, Сумській та Житомирській областях. Найменше ця проблема торкнулася Закарпаття. Щорічно Україні не вистачає 150–200 мм опадів, щоб забезпечити сільське господарство достатньою кількістю вологи.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus