Реклама

Фермер із Полтавщини втратив 70 га землі, бо не хотів давати хабар

4 березня 2018 1020 0
Фермер із Полтавщини втратив 70 га землі, бо не хотів давати хабар
Kurkul.comФермер із Полтавщини втратив 70 га землі, бо не хотів давати хабар

Керівник ФГ «Золотий Колос» Андрій Боричевський, стверджує, що втратив всю свою землю через корумпованих чиновників полтавського Держгеокадастру. Установа затягує з оформленням документів. Про це повідомляє poltava.to.

Проблема виникла із переоформленням 50 га землі після смерті брата Андрія Боричевського. Власником землі постійного користування після смерті особи, якій вона давалася, фактично стає держава чи громада. Успадкувати її можна тільки через суд.

З відповідним проханням Андрій Боричевський звернувся до Полтавського районного суду. У 2016 р. суд прийняв рішення передати фермеру корпоративні права на господарство, а в праві на землю відмовити. Фермер намагався оскаржити це рішення в апеляційному суді області і Верховному суді України, проте безрезультатно.

Крім того, Андрій Боричевський втратив не тільки землю покійного брата, а і свої 20 га. Фермер готував документи для оформлення договору оренди на них. Деякий час він обробляв землю без документів. Поки земля була нерозробленою, у районного Держгеокадастру й сільради не було претензій до фермера.

У 2014 р. працівники Держгеокадастру Полтавського району повідомили, що не можуть віддати цю землю в оренду через перетин земельних меж. Виявилося, що у власників сусідніх ділянок земля заходить на землю Боричевського. Треба було усунути цей перетин і вирішити із власником, де чия земля. Площа спірної землі складала 5 % від загальної. Поки фермер вирішував проблему із перетином, всю землю передали іншим людям.

«Проблема передачі земель постійного користування в спадок добре відома серед фермерів. Хто не несе хабар Держгеокадастру чи суду, втрачають землю. Така корупційна схема на рівні всієї України», — повідомив Андрій Боричевський.

Щоб успадкувати землю постійного користування, треба змінити її правовий статус — узяти в оренду. Спочатку земля відходить назад державі, потім її передають у власність громадян і тільки після цього її орендує фермерське господарство. Коли Верховний суд України відмовив Андрію Боричевському в успадкуванні землі, у рішенні було вказано, що він може оформити її в оренду. На практиці це не так просто зробити, оскільки процедуру затягує Держгеокадастр.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама