Експорт українського молока зріс майже вдвічі — Ярмак

7 березня 2018 289 0
Експорт українського молока зріс майже вдвічі — Ярмак
pixabay.comЕкспорт українського молока зріс майже вдвічі — Ярмак

За словами економіста департаменту технічного співробітництва ФАО Андрія Ярмака, українські виробники молока за підсумками 2017 р. збільшили експорт молочної продукції на 82,4% в порівнянні з 2016 р., коли експортували 109,2 тис. т на суму $158 млн. Про це повідомляє УНІАН.

Експерт зазначив, що структура експорту у 2017 р. порівняно з минулим роком трохи змінилася. Так, торік майже половина експорту молокопродуктів припала на експорт масла (46 %), тоді, як у 2016 р. найбільшу частку в структурі експорту молочних продуктів займало сухе знежирене молоко (СЗМ). Це пов’язано зі збільшенням попиту на масло на світовому ринку. А викликаний такий попит, за словами експерта, тим, що вчені й лікарі повністю реабілітували репутацію молочних жирів.

За його словами, у 2017 р. експорт (СОМ) склав 29%, сири — 12%, сироватка — 9%, молоко і вершки — 3%, кисломолочна продукція — 1%. Експерт також зазначив, що прибутковість виробництва молока зросла майже на третину протягом одного року.

Андрій Ярмак додав, що надходження на переробку молока екстра гатунку в Україні за підсумками 2017 р. зросли на 16,1%, а збільшення обсягів його переробки дозволить Україні ще більше наростити обсяги експорту.

Виконано за допомогою Disqus