Україна зменшила експорт насіння на 12%

12 березня 2018 110 0
Україна експортує насіннєвий матеріал у кілька разів дешевше, ніж імпортує
Kurkul.comУкраїна експортує насіннєвий матеріал у кілька разів дешевше, ніж імпортує

У 2017 р. Україна зменшила експорт насіння зернових та олійних культур на 12% у порівнянні з 2016 р.  Виручка від експорту склала $15,2 млн. Про це повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

За його словами, основними споживачами українського насіння є країни СНД та Європейського Союзу. Також вітчизняний насіннєвий матеріал у невеликій кількості імпортують Туреччина, Індія та Південно-Африканська Республіка.

Частка насіння кукурудзи в експорті склала 90% на суму $14,4 млн.

Основним покупцем насіннєвого матеріалу кукурудзи українського походження є Білорусь. Торік вона закупила 90% вітчизняного експорту насіння кукурудзи на суму близько $13 млн.

Минулого року Україна експортувала 553 т пшениці — до Туреччини, 446 т насіннєвого жита — до Білорусі, а також 31 т насіннєвого ячменю — до Молдови.

За словами Олександра Захарчука, нарощувати експорт насіння перешкоджає невизнання українських фітосанітарних сертифікатів у багатьох країнах світу,

«З огляду на це, розвиваючи експортні можливості для входження на перспективні ринки інших країн, в тому числі і Європейського Союзу, вітчизняні насіннєві компанії змушені продавати свою продукцію значно дешевше — порівняно з імпортними цінами закупівлі — за рахунок зменшення ціни реалізації власного насіннєвого матеріалу», — зауважив експерт.

Він зазначив, що українські насіннєві компанії продають кукурудзу у 2 рази дешевше, ніж її імпортують вітчизняні агротоваровиробники, сою — в 1,8 разів, пшеницю — у 3,7 разів, ячмінь — в 1,5 рази, овес — у 2,4 рази, а жито — у 3,2 рази нижче рівня світових цін.

Виконано за допомогою Disqus