ФАО та Інтерпол боротимуться з незаконним обігом пестицидів в Україні

16 березня 2018 119 0
ФАО та Інтерпол боротимуться з незаконним обігом пестицидів в Україні
FAO Dorin GoianФАО та Інтерпол боротимуться з незаконним обігом пестицидів в Україні

На світовому ринку частка контрафактної продукції пестицидів складає близько 15 %. В Україні — усі 25 %. Цей показник виводить такий кримінальний бізнес у десятку лідерів за рівнем прибутковості. Про це повідомляє прес-служба ФАО.

Тому Інтерпол, Відомство по патентах та товарних знаках США (USPTO), ФАО та великі компанії-виробники ЗЗР зустрілися для оцінки існуючої ситуації в Україні та визначення ефективних підходів для протидії обігу контрафактної продукції та обміну міжнародним досвідом. На зустрічі було проаналізовано основні способи появи контрафакту на вітчизняних ринках, способи перетину державного кордону та масштаби місцевого виробництва фальшивої продукції.

Читати по темі: Шахраї продавали добрива від імені аграрного фонду

На думку представників ОБСЄ, методологія протидії контрафактним та контрабандним пестицидам, включає запобігання, підготовку та реагування на вже вчинені злочини. У ФАО пояснюють протидію як комплекс заходів із визначеня маршрутів ввезення контрафакту в країну, виявлення незаконних виробничих потужностей всередині країни (лабораторій), відстеження ланцюгів збуту, вилучення незаконних пестицидів з обігу та утилізацію вилучених запасів.

«Боротьба з контрафактними пестицидами без впливу на попит зі сторони споживача є безглуздою. Тому одним із необхідних заходів по протидії є просвітницька робота серед агровиробників», — пояснює координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков.

Експерт наголосив на кризовій ситуації з виробництвом контрафакту на локальному ринку. За даними правоохоронних органів, найчастіше трапляються випадки виробництва фальшивого продукту з легально ввезених активних інгредієнтів, підробка контейнерів всередині країни, повторне використання порожніх контейнерів, повернення вилучених заборонених пестицидів на ринок та перепакування застарілих пестицидів.

У результаті зустрічі її учасники дійшли згоди, що єдиним способом раціонального використання вилучених контрафактних або непридатних пестицидів є поводження з ними, як із небезпечними відходами.

Відповідно до Міжнародного кодексу поведінки в питаннях управління пестицидами (ФАО), саме уряди країн повинні забезпечити екологічно безпечний спосіб обробки та утилізації небезпечних пестицидних відходів, що відповідає національним та регіональним нормам, відповідним міжнародним стандартам та багатонаціональним екологічним угодам, зокрема — Базельській конвенції.

Виконано за допомогою Disqus

- 10° ... - 13°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

78%