Податковий комітет підтримав повернення експортного ПДВ на олійні

21 березня 2018 357 0
Податковий комітет підтримав повернення експортного ПДВ на олійні
Kurkul.com

Комітет з питань податкової та митної політики не провалив голосування за законопроекту за повернення експортного ПДВ для експорту сої та ріпаку. Про це повідомляє AgroPolit.com.

За прийняття даного законопроекту за основу і подачу його в сесійну залу проголосувало 14 з 18-ти членів податкового комітету. Тепер доля збереження 15-18 млрд грн у руках  парламенту. 

На початку засідання голова комітету Ніна Южаніна повідомила, що даний документ не стоїть на порядку денному комітету. Але депутати наполягли на розгляді документу.

«На погоджувальній раді тричі піднімалося це питання. П’ять керівників на цьому наполягали. Є звернення 16 обласних рад про прийняття цих змін — це майже вся Україна. Що вам ще треба? Аби до нас звернулися всі села України, щоб їх почули?», — говорить депутат Валентин Нечипоренко.

За словами народного депутата Івана Мірошніченка, за останні 7-10 років підприємства олійно-жирової галузі самі активно будували заводи, чим розбалансували ринок та зумовили падіння маржинальності і заповнення заводів сировиною для переробки.

«Тобто, слова лобістів «олійних» поправок про те, що тимчасові заходи із невідшкодування ПДВ потрібні для того, щоб швидко наростити додаткові переробні потужності, виглядають лицемірно та маніпулятивно. Зрозуміло, що у нинішніх умовах переробні потужності немає сенсу розвивати. Ми хочемо підкреслити, що ми не виступаємо проти переробників. Навіть більше — ми переконані у тому, що вітчизняну переробну сферу потрібно підтримувати, і не тільки підприємства олійно-жирової галузі, а й молочної, борошномельної галузі, вирощування овочів і фруктів та інші сфери. Варто шукати єдиний збалансований механізм підтримки і для переробників, і для товаровиробників, а не просувати відверто лобістські ініціативи на користь вузького кола заінтересованих осіб», — пояснює Іван Мірошніченко.

За словами депутата Валерія Давиденка, якщо не буде відшкодування експортного ПДВ по олійних, то не буде справедливої закупівельної ціни для аграріїв по сої та ріпаку.

Виконано за допомогою Disqus