В Україні очікується затухання малинового «буму»

24 березня 2018 7926 0
Експерт прогнозує комерціалізацію виробництва малини в Україні
Kurkul.comЕксперт прогнозує комерціалізацію виробництва малини в Україні

В Україні наступні кілька років малиновий «бум» почне спадати, а «перекіс» структури насаджень буде виправлятись в бік літніх сортів. Про це розказав кандидат с/г наук, заступник директора інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко, під час свого виступу на форумі «Ягоди-2018 UA», передає info-shuvar.com.

Багато нових плантацій вже будуть закладатись на базі кооперативів, які будуть використовувати професійні технології вирощування, передпродажну доробку та глибоку переробку, головним чином будуть заморожувати малину і експортувати.

Також експерт зауважив на тому, що по малині органічне виробництво буде зростати швидше ніж по інших видах ягід, але  ця ягода  буде переважно експортуватись теж в замороженому вигляді.

«В малиновому бізнесі залишаться найкращими, ті хто зможе вирощувати ягоду екстра-класу. Минулий рік показав, що виробники неякісної сировини можуть розраховувати на ціну 10—12 грн/кг навіть за умов досить високого попиту в країнах ЄС. Тобто другосортна ягода вже нікому непотрібна», — зазначив Олександр Ярещенко.

Довідково: за даними Держстату України в 2017 р. загальні площі під малиновими насадженнями в Україні становили близько 5, 2 тис. га, з яких лише 700 га — це комерційні насадження.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

2.3м/с

Опади

0мм

Вологість

96%