Науковці вперше дослідили вплив феномену Ель-Ніньйо на світовий врожай

289
0
Науковці вперше дослідили вплив феномену Ель-Ніньйо на світовий врожай
YouTube

Результати першого глобального дослідження, в якому розглядається вплив Ель-Ніньйо на світове виробництво продовольчих культур були опубліковані в Nature Communications. Про це повідомляє agrimatco.ua.

Згідно звіту, стало остаточно зрозуміло, що Ель-Ніньйо та його протилежна фаза, Ла-Нінья, мають серйозний вплив на врожайність пшениці, кукурудзи, сої та рису у багатьох районах Південної Азії, Латинської Америки та південній частині Африки.

«В даному дослідженні ми підкреслюємо потенціал використання поліпшених навичок прогнозування в сільськогосподарському плануванні. Це може підвищити стійкість сільського господарства до потрясінь, пов’язаних із кліматом, що може поліпшити продовольчу безпеку в багатьох районах світу», — заявив кандидат докторантури Університету Аалто Матіас Хейно.

Температурні коливання, погодні цикли, такі як явище Ель-Ніньйо та процеси пов’язані з цим впливають на тиск повітря, температуру та рівень моря в різних місцях Землі. Вони одночасно погіршують температурні характеристики та негативно впливають на опади.

На думку дослідників, подібні Ель-Ніньйо явища впливають на дві третини світових орних земель.

Аалто Матіас Хейно зазначає, що науковці за останні роки стали набагато краще прогнозувати такі температурні коливання.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus