Науковці вперше дослідили вплив феномену Ель-Ніньйо на світовий врожай

13 квітня 2018 289 0
Науковці вперше дослідили вплив феномену Ель-Ніньйо на світовий врожай
YouTube

Результати першого глобального дослідження, в якому розглядається вплив Ель-Ніньйо на світове виробництво продовольчих культур були опубліковані в Nature Communications. Про це повідомляє agrimatco.ua.

Згідно звіту, стало остаточно зрозуміло, що Ель-Ніньйо та його протилежна фаза, Ла-Нінья, мають серйозний вплив на врожайність пшениці, кукурудзи, сої та рису у багатьох районах Південної Азії, Латинської Америки та південній частині Африки.

«В даному дослідженні ми підкреслюємо потенціал використання поліпшених навичок прогнозування в сільськогосподарському плануванні. Це може підвищити стійкість сільського господарства до потрясінь, пов’язаних із кліматом, що може поліпшити продовольчу безпеку в багатьох районах світу», — заявив кандидат докторантури Університету Аалто Матіас Хейно.

Температурні коливання, погодні цикли, такі як явище Ель-Ніньйо та процеси пов’язані з цим впливають на тиск повітря, температуру та рівень моря в різних місцях Землі. Вони одночасно погіршують температурні характеристики та негативно впливають на опади.

На думку дослідників, подібні Ель-Ніньйо явища впливають на дві третини світових орних земель.

Аалто Матіас Хейно зазначає, що науковці за останні роки стали набагато краще прогнозувати такі температурні коливання.

Виконано за допомогою Disqus