Урожай ріпаку може стати рекордним

16 квітня 2018 78 0
Сходи озимого ріпаку
Kurkul.comСходи озимого ріпаку

Згідно з попередніми прогнозами ІА «АПК-Інформ», в України є всі передумови зібрати найбільший за останні 10 років урожай ріпаку. Послугувало цьому збільшення посівних площ під культурою та стан посівів за результатами перезимівлі. Про це повідомляє superagronom.com

Посівні площі під озимим ріпаком зростають уже другий рік поспіль, склавши понад 1 млн га, при цьому, близько 50 тис. га цьогоріч планується відвести під ярий ріпак.

Наразі посіви озимого ріпаку перебувають у кращому стані, ніж роком до цього, що у свою чергу формує потенціал гарного врожаю. Згідно даних Мінагрополітики, станом на 13 квітня 89% посівів перебувають у доброму та задовільному стані. Сумарна частка слабких, зріджених і загиблих посівів становить 11%, проти 19% у минулому році.

У разі, якщо підсумкові втрати (загибель) не перевищать 10%, зібрати урожай вдасться на 950 тис. га площ (+16%). Загальний валовий збір олійної, при середньому значенні врожайності за останні 2 роки — 2,7 т/га, дозволить зібрати урожай в обсязі 2,57 млн т, що на 12% більше показника 2017 р.

Виконано за допомогою Disqus