Багатофункціонального агроробота Bosch запустять у серійне виробництво

17 квітня 2018 222 0
Агроробот BoniRob від Bosch
traktorist.uaАгроробот BoniRob від Bosch

Вчені з Фрайбурзького університету сконструювали багатофункціонального агроробота під брендом Bosch. Розробка під назвою BoniRob була презентована загалу два роки тому, але знаходилась в статусі концепту. Тепер вчені повідомляють про комерціалізацію проекту. Зараз розробники вносять зміни в програму навігації, щоб зробити агроробота повністю автономним. Він повинен їздити один на поле, виконувати роботу і самостійно повертатися. Про це повідомляє Traktorist.ua.

Чотириколісний польовий робот вміє спостерігати за рослинами за допомогою двох камер, оцінювати стан посівів, вносити добрива і знищувати бур'яни. Розумний робот вміє розрізняти бур'яни і культури за допомогою вбудованого алгоритму на базі завантажених зображень — він порівнює колір, форму і розмір листя. Таким чином, BoniRob вміє точно визначати бур'яни і спеціальним маніпулятором заштовхувати їх в землю.

BoniRob може переміщатися сам, пристосовуючись до різних розмірів поля. Модульний відсік робота може обробляти до 150 кг матеріалу, а генератор енергії працює без підзарядки 24 год.

Зрізальний механізм робота становить 1 см в ширину і здатний забивати бур'яни на глибину до 3 см в ґрунт. Робот спочатку виявляє рослини, порівнює їх з вбудованою базою даних, а потім знищує дрібні бур'яни. Великі ж рослини він видаляє в кілька підходів. Максимальна швидкість роботи BoniRob — 3,7 см/с з щільністю бур'янів 43 од./м, але при більш низькій щільності бур'янів швидкість може досягати 9 см/с.

 

Виконано за допомогою Disqus