Фермеру повідомили про підозру за знищення курганів

16 січня 2020 174 0

Фермеру з Черкащини повідомлено про підозру керівнику фермерського господарства за фактом умисного незаконного знищення об’єктів культурної спадщини. Про це повідомила прес-служба прокуратури Черкаської області.

У ході проведення досудового розслідування установлено, що керівник фермерського господарства із серпня 2018 р. до червня 2019 р., розорав та засіяв близько 55 га в адміністративних межах Вергунівської сільської ради, яка містить у своєму складі кургани, що являються пам’ятками археології місцевого значення — «Лесеві могили». Вони відносяться до поховальних споруд епохи бронзи — раннього залізного віку. 

Тепер ці кургани відновити неможливо, що призвело до втрати культурної спадщини місцевого значення. Відповідно до висновку експерта, керівник фермерського господарства спричинив державі збитки в сумі 171 млн грн.

Досудове розслідування триває, вживаються заходи щодо забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

За вчинення вказаного злочину підозрюваному загрожує штраф до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Виконано за допомогою Disqus