Екологічний моніторинг птахівників має стати більш жорстким — НААН

30 квітня 2018 191 0
Діяльність птахоферм провокує ряд екологічних проблем
Kurkul.comДіяльність птахоферм провокує ряд екологічних проблем

Законодавчу базу, що регламентує в Україні діяльність птахівницьких підприємств щодо захисту довкілля, необхідно привести у відповідність до законодавства країн ЄС. Про це повідомили під час круглого столу «Екологічні проблеми птахівництва України: сучасний стан та шляхи вирішення», пише прес-служба НААН України.

Учасники обговорення зазначили, що екологічні проблеми, які виникають у виробництві птахопродукції, потребують комплексного системного підходу до їх розв’язання. Актуальним завданням сучасної аграрної науки є формування концептуальних засад ведення екобезпечного птахівництва.

У зв’язку з цим науковцы вирышили просити Президію НААН розглянути та позитивно вирішити питання відновлення роботи Інституту птахівництва у с. Борки, Харківської обл.

«Перспективи подальших екологічних досліджень передбачають проведення системного екологічного моніторингу, моделювання та прогнозування змін у навколишньому природному середовищі за інтенсифікації виробництв з отримання м’яса птиці та яєць. З цією метою необхідно розширити мережу регіональних лабораторій, які здійснюють екологічний моніторинг підприємств, оснастити їх сучасним обладнанням», — йдеться у повідомленні.

До пріоритетних напрямків вирішення екологічних проблем, спричинених птахівницькими підприємствами, також віднесли розвиток науки і техніки, розробку та впровадження новітніх природоохоронних технологій та обладнання для утримання птиці, переробки побічної продукції і відходів, удосконалення способів очищення стічних вод та викидів, пошук економічно вигідних методів утилізації побічної продукції, посліду, отримання органо-мінеральних добрив. 

Виконано за допомогою Disqus