НААН планує вивести високоврожайні гібриди кукурудзи

23 серпня 2018 104 0
Кукурудза в руці
Кукурудза в руці

У найближчому майбутньому селекціонери НААН України планують вивести гібриди кукурудзи, котрі даватимуть не менше 7,5 т/га. Про це заявив Президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало під час засідання Президії НААН щодо інновацій у селекції кукурудзи в Україні.

«Наша мета на найближчу перспективу — отримувати до 7,5 т зерна кукурудзи з гектара. Зважаючи на наявні посівні площі, це майже половина від передбачуваних 80 млн т загальнодержавних обсягів», — повідомив Ярослав Гадзало.

На сьогодні аграрії України щороку отримують валовий збір зерна кукурудзи понад 20 млн т. А за роки незалежності середня врожайність цієї культури збільшилася вдвічі та сягнула 5,9 т/га.

«Це дуже непогані результати, але нам є ще над чим працювати. Наприклад, у США стабільно збирають 10 т/га. У нашій селекції є велика кількість прекрасних гібридів для різних зон вирощування. Добре зарекомендували себе посухостійкі сорти на півдні України, є також сорти, які там же, але в умовах зрошення, дають 15-16 т/га. Наша селекція цілком може конкурувати з провідними іноземними компаніями», — наголосив Ярослав Гадзало.

Крім високих врожаїв кукурудзи, українські селекціонери досягли стабільного зниження вологості зерна на 0,3% щороку. Це позитивно вплинуло на площі посівів та обсяги виробництва, адже заощаджено чимало коштів на сушці зерна.

«Якщо говорити про нові скоростиглі гібриди, то для кожної сівозміни врожайність зерна збільшується на 3,4 т/га, а вологість зменшується на понад 4%», — додав Президент НААН.

Загалом до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні в 2018 році, занесено 138 гібридів кукурудзи, створених Інститутом зернових культур НААН. Це становить 11% від їхньої загальної кількості. На відміну від багатьох іноземних гібридів, вітчизняні більш стійкі до спеки та посухи.

Виконано за допомогою Disqus