Вінниччина вирощуватиме 1000 га грецького горіха на зрошенні

7 травня 2018 880 0
Саджанці горіха на крапельному зрошенні
Kurkul.comСаджанці горіха на крапельному зрошенні

На території Яришівської та Кремінської сільських рад, на підприємстві «Український волоський горіх» успішно реалізується інвестиційний проект з вирощування горіхів.
Як повідомляє сайт SuperAgronon.com з посиланням на Вінницьку обласну держадміністрацію, проект започаткований у 2015 році, а його проектна потужність 970 гектарів. 

На сьогодні в рамках проекту саджанці волоського горіха іноземної селекції вже висаджені на площі 710 гектарів. Обсяг освоєних інвестицій склав 227 мільйонів гривень. З початку року освоєно 2,5 мільйони.

В рамках проекту відновлюється зрошувальна система, розташована на території Яришівської та Кремінської сільських рад. Вартість її реконструкції становитиме понад 4 млн грн. Вже відновлені насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції, центральні магістралі. Облаштовано понад 2 кілометри нової внутрішньогосподарської зрошувальної системи.

Читати за темою: АгроЕкспедиція. День 3. ІМПАК — золоті горішки

Як зазначається у повідомленні, наразі площа горіхових садів області перевищила 2 тис. гектарів, з яких 1000 га в плодоносному віці, а урожайність у минулому році досягла 60 ц/га. Витрати на виробництво значно нижчі, ніж інших плодових культур. Горіхи можна легко зберігати і транспортувати, не маючи спеціальних приміщень та транспорту. 

«Протягом останніх років в Україні інтенсивно розвивається галузь горіхівництва. Кожен рік у країні збирається понад 100 тис. т волоських горіхів. З них 6 тис. т дає Вінниччина. Дві третини цього врожаю спрямовується на експорт», — зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.


Довідка: Вінниччина є провідним регіоном України з виробництва продукції садівництва, її переробки та вирощування посадкового матеріалу. В структурі виробництва валової продукції сільського господарства плодово-ягідна продукція займає 3,2%. Площа продуктивних багаторічних насаджень в усіх категоріях господарств становить 24,9 тис. га. У 2017 р. площа багаторічних насаджень збільшилась на 527 гектарів.

Зростає частка площ високоінтенсивних садів. У 2017 р. вона досягла 3,3 %, а саме 8175 гектарів. Валовий збір плодоягідної продукції по всіх категоріях господарств у 2017 році становив 23,3 тис. т.

В області атестовано 7 розсадників. Загалом область виробляє понад 730 тис. штук плодових саджанців, 960 тис. штук кущових ягідників, понад 7 млн. штук розсади суниці.

Виконано за допомогою Disqus