ФАО попереджає про загрозу нодулярного дерматиту — завантажити посібник

23 травня 2018 66 0
ФАО попереджає про загрозу нодулярного дерматиту — завантажити посібник
Kurkul.com

ФАО випустила новий практичний посібник по боротьбі з нодулярним дерматитом ВРХ (заразний вузликовий дерматит (ЗВД ВРХ) для лікарів ветеринарної медицини. Ця хвороба наближається до України. Про це йдеться на сайті ФАО.

ЗВД ВРХ почав просуватися з країн Африки до Близького Сходу та Туреччини, а з 2015 р. набув поширення у більшості Балканських країн, на Кавказі і Російській Федерації, що значно посилює загрозу. Надзвичайно високим є ризик поширення хвороби на території сусідніх країн, у яких вона раніше не реєструвалась.

Ветеринарні служби постраждалих країн Близького Сходу та Європи, а також країн, що перебувають в зоні ризику занесення ЗВД ВРХ, стикаються з ним вперше. Відповідно, державні ветеринарні служби, власники тварин та інші учасники, задіяні в скотарстві, детально не знайомі з клінічними ознаками хвороби, шляхами її занесення, механізмом передачі та особливостями запобігання і контролю. Цей Посібник створено для подолання цих прогалин, надаючи спеціалістам ветеринарної медицини та пара-професіоналам інформацію, яка дозволить оперативно діагностувати загрози та реагувати на спалахи ЗВД ВРХ у випадку її занесення в країну. Власники тварин та фермери, які займаються розведенням великої рогатої худоби також знайдуть в Посібнику багато цікавої та корисної для себе інформації.

ЗАВАНТАЖИТИ ПОСІБНИК

Довідка: заразний вузликовий дерматит (ЗВД ВРХ) («нодулярный дерматит», lumpy skin disease [LSD]) — це вірусне захворювання великої рогатої худоби. Хвороба, що характеризується утворенням вузликів на шкірі тварин, передається, головним чином, комарами, мухами та іншими гематофагами (кровосисними членистоногими).

Наслідки її занесення матимуть значний соціальний вплив, зокрема на сім’ї, що проживають у сільській місцевості та займаються вирощуванням великої рогатої худоби, оскільки ЗВД ВРХ призводить до зниження надоїв молока і може спричинити розвиток стерильності у бугаїв та безпліддя у корів. Проявляється здебільшого ураженнями шкіри і може стати причиною загибелі тварини внаслідок розвитку ускладнень у вигляді вторинної бактеріальної інфекції. Хвороба завдає руйнівних наслідків також і на національному рівні, оскільки спалахи захворювання призводять до жорстких торгівельних обмежень.

Виконано за допомогою Disqus