ФАО попереджає про появу вузликового дерматиту в Україні

31 травня 2018 128 0
Корови
Kurkul.comКорови

Поява заразного вузликового дерматиту (ЗВД) на Кавказі і в Російській Федерації збільшує можливість подальшого поширення цього захворювання в інші країни Східної Європи. Білорусь, Республіка Молдова та Україна є країнами підвищеного ризику, в зв'язку з чим необхідно в найкоротші терміни розробити і прийняти регіональний план з надзвичайного реагування та забезпечення готовності. Про це повідомила прес-служба ФАО.

ФАО запускає новий регіональний проект для посилення готовності до реагування і запобігання поширенню ЗВД, який почнеться з технічного семінару в Києві.

Оскільки ЗВД є новим захворюванням, ветеринарні служби в цих країнах не мають досвіду роботи з транскордонними хворобами. Потенційні серйозні проблеми включають економічні втрати від смерті худоби, зниження продуктивності тварин, високу вартість проведення програм вакцинації та управління спалахами захворювання, і найважливіше - торгові обмеження. Ризик поширення захворювання на ще не уражені Білорусь, Республіку Молдову і Україну дуже високий, враховуючи спільні кордони цих країн.

«Дуже важливо знизити ризик появи спалахів і поширення вірусу ЗВД, особливо в країнах, які ще не інфіковані і, відповідно, не знайомі з ним», — сказав фахівець Регіонального офісу ФАО для Європи і Центральної Азії з питань тваринництва та ветеринарії Андрій Розстальний.

За його словами, основне завдання проекту — нарощування потенціалу державних ветеринарних служб для раннього виявлення ЗВД і запобігання його поширенню, посилення регіональної співпраці в сфері раннього попередження та реагування на це транскордонне захворювання, а також підвищення інформованості польових ветеринарів, фермерів та наукової спільноти.

ФАО вже розробила план дій в надзвичайних ситуаціях щодо ЗВД для допомоги ветеринарним службам в розробці відповідних національних стратегій, враховуючи особливості країни. Цей план буде основним інструментом проекту з контролю і раннього реагування на захворювання. Також було розроблено практичний посібник для польових ветеринарів румунською, російською та українською мовами, який буде надруковано та розповсюджено серед польових ветеринарів в трьох країнах.

Виконано за допомогою Disqus