BASF інвестує 25 грн з кожного проданого літра препарату Архітект в реставрацію Шарівського палацового-паркового комплексу

15 червня 2018 146 0
BASF інвестує 25 грн з кожного проданого літра препарату Архітект в реставрацію Шарівського палацового-паркового комплексу
BASF

Про це повідомив Андрій Касьян — директор відділу продажів BASF в Україні на офіційному відкритті проекту «Відроджуй з Архітекттм» в Шарівському замку.

«Це соціальна програма. Ми не тільки ведемо бізнес в Україні, але і займаємо соціально-відповідальну позицію як міжнародна компанія. У 2018 р. ми інвестуємо 25 грн з кожного літра проданого препарату Архітекттм на реставрацію об'єктів. До кінця року виділені кошти будуть освоєні через систему Prozorro. Надалі можливо проект буде продовжений», — зазначає Андрій Касьян.

Юлія Світлична, голова Харківської ОДА, повідомила, що цей історичний пам'ятник архітектури десятиліттями був у занедбаному стані. На нього не звертали увагу. Але зараз ситуація змінилася.

Департаментом держбудівництва і архітектури Харківської ОДА була розроблена комплексна програма збереження архітектурної спадщини Харківської області на 2018-2023 рр. В рамках програми буде реставровано і Шарівський замок.

«Мені дуже приємно брати участь в цьому проекті, так як одним з власників Шарівського замку був відомий німецький цукрозаводчик Леопольд Кеніг. Для нас дуже важлива соціальна відповідальність бізнесу, створення робочих місць, поліпшення інфраструктури. Ми хочемо підтримати Україну на шляху розвитку та євроінтеграції», — розповів генеральний директор BASF, керівник групи країн Східної Європи Андреас Лір.

На реставрацію комплексу в 2018 р. вже були виділені кошти з обласного бюджету в сумі 1,3 млн грн. Ще 1,5 млн грн виділені на проведення протиаварійних робіт, частина яких хочуть освоїти до кінця 2018 р. (електропостачання, покрівля, зливний водовідведення палацу). Паралельно керівництво області шукає спонсорів і меценатів для реалізації проекту по реконструкції.

Реставрація здійснюється в партнерстві з проектом «Знайдено в Україні» в рамках ініціативи «12 часових».

Ідеолог і керівник проекту «Знайдено в Україні» Лала Тарапакіна розповіла, що саме з Шаровки почався процес ревіталізації закинутих архітектурних об'єктів на Слобожанщині. На відміну від більш відомих серед туристів об'єктів і замків Західної України Шарівський палац не такий популярний, але є перлиною Харківщини і всієї України.

«Хочеться, щоб ця кооперація бізнесу, влади та активістів принесла свої плоди, і за реставрацією комплексу підтяглася інфраструктура, з'явилися нові дороги, готелі», — підкреслила Лала Тарапакіна.

Керівник агробізнесу BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу Діма Тіберіу підсумував, що проект «Відроджуй з Архітекттм» може стати справжнім соціальним челенджем для інших вітчизняних і зарубіжних компаній в українському агросекторі і не тільки, які готові зберігати і розвивати національно-культурне багатство України.

 Довідка:

Стимулом для участі в проекті для компанії BASF став вихід на ринок нового препарату — інноваційного морфорегуляторами-фунгіциду Архітект. Він відкриває нові можливості для аграріїв, які вирощують соняшник. Ось чому реалізація проекту «Відроджуй з Архітекттм» символічно проходить саме на Харківщині, де соняшник традиційно є стратегічною культурою.

Виконано за допомогою Disqus