Підлеглі Мартинюка позбавили землі фермера з Черкащини

28 червня 2018 1191 0
Соя в полі
Соя в полі

На Черкащині почастішали нарікання фермерів на роботу Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області та на дії його керівництва, зокрема Ольги Залоги. Фермер Володимир Стрєльцов пояснює: працівники Держгеокадастру таємно провели земельні торги і залишили його без раніше орендованої землі, пише «Урожай Надросся».

У фермера Володимира Стрєльцова, який є керівником ДП «Грім», договір із Держгеокадастром на оренду 120 га землі в межах Паланоцької сільради Маньківського району закінчився ще минулого року. Тож він вирішив подати заяву на продовження строку її оренди.

«Однак через різні причини фермерові відмовляли в її розгляді. Та коли він востаннє подав заяву, то йому повідомили, що відтепер землю орендувати можна лише через участь в аукціоні», — ідеться в повідомленні.

Незабаром Головне управління Держгеокадастру в Черкаській області виставило на торги чотири ділянки (приблизно 70 га), на яких раніше й працював Володимир Стрєльцов. Тож фермер вирішив взяти в аукціоні участь.

Поки Володимир Стрєльцов збирав необхідну для цього документацію, до нього приїхала перевірка, аби з’ясувати, чи користується він землею, яку Держгеокадастр виставив на торги. Однак, зважаючи на те, що ще за старим договором фермер за оренду справно сплачував, то й ділянки обробляв. Тим паче, що аукціону ще не було, а отже, не було й іншого орендаря. Та не зважаючи на це, фермера оштрафували.

За словами Володимира Стрєльцова, він та його працівники щодня скрупульозно моніторили сайт Держгеокадастру, аби не проґавити момент, коли використовувані ним землі з’являться як лоти до аукціону.

«Але тривалий час землю на торги не виставляли. Та зненацька фермеру  зателефонував голова Паланоцької сільської ради та повідомив про те, що 11 травня за ці ділянки на рахунок сільради надійшли гроші. Виявляється, що цього ж дня аукціон таки відбувся. Проте, як стверджує керівник ДП «Грім», ніхто, окрім Держгеокадастру та ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», який є виконавцем торгів, про час та день їх проведення більше не знав», — інформують про перебіг справи.

Зважаючи на це, 16 травня Володимир Стрєльцов надіслав у Маньківський відділ Держгеокадастру запит. Йому відповіли, що для отримання інформації фермерові необхідно звернутись до Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, яке і є організатором земельних торгів.

На подальше звернення фермера щодо незрозумілої ситуації із аукціоном начальник Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Ольга Залога відповідала, що аукціон відбувся згідно зі всіма вимогами законодавства і що оголошення про торги оприлюднили на офіційному сайті ще 6 квітня.

Однак ця ситуація обурила не лише фермера, а й депутатів Маньківської районної ради, тому вони написали звернення до усіх можливих інстанцій щодо порушення порядку організації земельного аукціону.

А сам Володимир Стрєльцов подав на Головне управління Держгеокадастру в Черкаській області до суду. У позовній заяві фермер вимагає на тих самих умовах і на той самий строк поновити договір оренди землі, який 23 листопада 2011 року уклали між його дочірнім підприємством «Грім» та Маньківською районною державною адміністрацією. Тож 25 червня о 14:30 в господарському суді Черкаської області мало відбутись перше засідання.

Також Володимир Стрєльцов готує позовні документи, аби визнати неправомірним аукціон, який, на його думку, Держгеокадастр провів «таємно».

А тим часом у фермера на тих землях підростають ріпак і пшениця. Тож невідомо, кому дістанеться цей врожай: ДП «Грім» чи ТОВ «Украгроінвест К», яке й виграло аукціон. Як вдалося з’ясувати, підприємство нового орендаря було перейменоване та змінило власників за вісім днів до вищеназваних торгів).

Так, із ТЗОВ «Фавор Логістик» воно стало іменуватися ТОВ «Украгроінвест К». Із підприємства, яке спеціалізувалось на виробництві гідравлічного та пневматичного устаткування, яким займалось ТЗОВ «Фавор Логістик», уже ТОВ «Украгроінвест К» перепрофілювалось на вирощування зернових та бобових культур, а також насіння олійних.

Виконано за допомогою Disqus