В Мінагрополітики пояснили зміни в молочному ДСТУ

3 липня 2018 328 0
На молоко діє нове ДСТУ
pixabay.comНа молоко діє нове ДСТУ

Молоко другого ґатунку до 1 січні 2020 р. буде прийматися переробними компаніями на будь-які цілі. Протягом перехідного періоду з 1 січня 2020 р. до 1 січня 2022 р. другий ґатунок молока буде прийматись лише в технічних цілях для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну). Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Читайте також: На молоко почав діяти новий ДСТУ

«З 1 липня нічого не змінилося, молоко 2-го ґатунку не відмінили. Селяни та всі ті, хто виробляє молоко, можуть спокійно його здавати на підприємства до 1 січня 2020 р. Тобто, на підставі чинного законодавства до 2020 р. молоко абсолютно всіх ґатунків, у тому числі і другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей», — зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Для підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС вимог відносно безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів, у Мінагрополітики розробили проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів».

Читайте також: Маловідомі факти про молоко та усе, що з ним пов’язане

Щоб забезпечити належну якість та безпечність молока держава надає фінансову підтримку. На програму підтримки тваринництва у 2018 р. виділено 4 млрд грн, на програму розвитку фермерства і кооперації — 1 млрд грн.

Як підкреслила Олена Ковальова, селянам важливо надати час та умови для переорієнтації та перебудови власних молочних виробництв, тому держава здійснює фінансову й інформаційну підтримку. Адже на переробку молока відводиться цілих 30%.

Виконано за допомогою Disqus