Скасування мінімальних цін на цукор локалізує корупцію — думка

18 вересня 2015 106 0
Скасування мінімальних цін на цукор локалізує корупцію — думка
Donnews.ruСкасування мінімальних цін на цукор локалізує корупцію — думка

Норми щодо мінімальних цін ніхто ніколи не дотримувався, тому її скасування не надто вплине на ринок, учасники якого завжди знаходили механізми обходу норм закону при перевиробництві, коли за документами виписували цукор за мінімальною ціною, а реально продавали набагато дешевше. Так вважає незалежний експерт аграрного ринку Олексій Крутибіч, пише «Урядовий кур'єр».

За його словами, де-факто мінімальна ціна не впливала на реальну вартість цукру у магазинах і слугувала підставою для візитів податківців.

Читати по темі: «Мінімальні ціни на цукор скасують — Шульмейстер»

«Нині мінімальна ціна нижча за ринкову. Коли було сезонне перевиробництво цукру і вона була вищою за ринкову, то саме мінімальна була базою для відрахування податків до бюджету. Тому бізнес шукав законні способи обійти цю ціну й уникнути збитків. Податківці у такому разі мали можливість для додаткових перевірок бізнесу і донарахування їм податків. Її скасування зменшить потенційний ризик корупційної складової для цукровиків. Зараз міністерство хоче прибрати цю перепону для нормальної роботи, а ринок відрегулює ціну», — пояснює Олексій Крутибіч.

Також додає, що уникнути «цінові гойдалки» можна, якщо держава не регулюватиме ринок.

Виконано за допомогою Disqus