Сільгоспкультури в умовах змін клімату потребують добрив-антистресантів — експерт

20 липня 2018 122 0
Сульгоспкультури потребують добрив-антистресантів в умовах змін клімату
Kurkul.comСульгоспкультури потребують добрив-антистресантів в умовах змін клімату

Через зміни клімату, сільгоспкультури потребують спеціальних добрив-антистресантів. Вони повинні бути зі вмістом кремнію, бо він здатен підвищити стійкість рослин до стресу та зміцнити їх загалом. Про це заявив аграрний експерт, доктор наук, професор Уманського національного університету садівництва Григорій Господаренко, повідомляє SuperAgronom.com.

«До складу препарату входять кремній та калій, гумінові та фульвокислоти, екстракти морських водоростей та хелатуючий агент (ЕДТА, етилендиамінтетраоцтова кислота), який покращує стабільність добрива в робочому розчині. Завдяки поєднанню легкодоступних елементів мінерального живлення та біологічно активних речовин добриво поліпшує стресо-, посухо- і солестійкість культур, підвищує їхній імунітет, забезпечує краще проходження обмінних процесів, активізує процеси фотосинтезу, ріст і розвиток кореневої системи. Крім того, під час застосування формується захисний біокремнієвий екран, який знижує температуру листкової поверхні на 4-5°С, зменшує транспірацію і навіть запобігає ушкодженням спорами грибів та шкідниками, які мають сисний ротовий апарат», — наголосив науковець.

За його словами, такі добрива показують високу біологічну та економічну ефективність як на зернових і зернобобових культурах, кукурудзі, ріпаку, картоплі, овочевих культурах, так і на плодових, ягідних культурах, винограді та навіть на декоративних деревах, кущах і газонних травах.

Виконано за допомогою Disqus