«Cімейно-фермерський» закон може збільшити місцеві бюджети на 0,5 млрд грн

24 липня 2018 512 0
Поле посівів озимої пшениці
Kurkul.comПоле посівів озимої пшениці

Реалізація положень закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» (законопроект №6490-д від 18.05.2018) на практиці посилить потенціал бюджетів сільських громад. Таку думку висловив завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш, повідомляє прес-служба Інституту аграрної економіки.

Цей законодавчий документ включає в себе низку норм, які стимулюватимуть розвиток високотоварних господарств населення та формування в Україні сімейного фермерства європейського типу.

«З набуттям законом чинності високотоварні господарства населення отримають шанс скористатися перевагами офіційного статусу сільгосптоваровиробника. Нині ж вони не зацікавлені у належній реєстрації суб’єктами підприємницької діяльності через відсутність можливості оподаткування за спрощеної схемою — на основі нормативної грошової оцінки земельної ділянки — як це передбачено вже двадцять років для сільгосппідприємств», — йдеться у повідомленні.

Леонід Тулуш вважає,  що важливим стимулом для реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності на основі високотоварних господарств населення є передбачена законом можливість справляння єдиного соціального внеску (ЄСВ) із членів новостворених сімейних фермерських господарств (СФГ) на базі фізичних осіб-підприємців (ФОП) у пільговому порядку.

Тобто будуть сформовані сприятливі умови для діяльності високотоварних господарств населення у рамках правового поля. Вони забезпечать створення значної кількості нових суб’єктів господарювання в інноваційно-новій для України організаційно-правовій формі сімейних фермерських господарств — на основі реєстрації їх головами ФОП.

Це, в свою чергу, збільшить дохідну частину бюджетів територіальних громад, в першу чергу, об’єднаних.

Виконано за допомогою Disqus