Картопля селекції НААН росте на 90% площ

94
0
Картопля селекції НААН росте на 90% площ
Kurkul.com

В Україні 90% площ під картоплею займає картопля селекції Національної академії аграрних наук. Про це повідомив президент НААН Ярослав Гадзало.

Він зазначив, що величезний внесок належить Інституту картоплярства, колекція сортів якого налічує понад три тисячі зразків. Серед них приблизно 30 найбільш поширених високоврожайних сортів, а також ультраранньостиглі сорти, що дають високі врожаї вже на 35-40 день після сходів.

«Майже вся картопля, за винятком кількох відсотків, вирощується в приватному секторі, і завдання науки якраз і полягає в тому, аби забезпечити їх новими високоврожайними сортами, що стійкі до хвороб і шкідників, адаптовані до погодних умов і дають не менше 50 т/га. Інститут це завдання вирішує», — сказав Ярослав Гадзало.

Президент НААН наголосив на необхідності збільшувати площі картоплі, нарощувати переробку за рахунок крохмалю, чіпсів, технічних спиртів і біоетанолу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus