Фермерам-молочникам треба об’єднуватися в кооперативи — думка

2 серпня 2018 184 0
Фермерам-молочникам треба об’єднуватися в кооперативи — думка
Kurkul.com

Тим аграріям, які хочуть розвивати молочний бізнес, слід вже сьогодні об’єднуватися в молочні кооперативи. Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в інтерв’ю АgroРolit.com.

Він зазначив, що його відомство зараз працює над наказом Мінагрополітики щодо гігієнічних вимог до якості та безпечності молока, який регулюватиме вимоги щодо бактеріального забруднення, соматичних клітин тощо.

«Він передбачає перехідний період до 2020-2022 рр., тому що ми хочемо еволюційно запроваджувати суворіші вимоги. Логіка ще й у іншому. Цьогоріч запроваджено досить масштабні програми державної підтримки, тому з точки зору середньострокової перспективи, тим, хто хоче займатися молочним бізнесом, варто об’єднуватися в кооперативи, за рахунок державної підтримки дооснащуватися, брати обладнання для доїння й охолодження та продавати молоко належної якості. Можливості такі є, і багато хто міг би ними скористатися. Якщо заявки відповідатимуть формальним вимогам, то вони мають бути задоволені», — наголосив Володимир Лапа.

Він додав, що перехідного періоду фермерам має вистачити.

«З психологічного погляду «як бідному одружуватися, так і ніч мала». Кожен задумується в останній момент, перед тим як запроваджуються норми й потім починаються розмови «а ми не готові». Як на мене 3 роки — достатній період, щоб адаптуватися. Але якщо починати у 2021 р., то звичайно буде пізно», — зауважив голова Держпродспоживслужби.

Виконано за допомогою Disqus