Фермери не отримують «бюджетні дотації Мартинюка» — Апостол

8 серпня 2018 264 0
Фермери не отримують «бюджетні дотації Мартинюка» — Апостол
pixabay.com

Більшість фермерів і бажаючих створити фермерські господарства не можуть скористатися компенсаціями від держави через складні вимоги щодо отримання кредиту. Про це на сторінці у Facebook заявив радник міністра МВС Михайло Апостол.

«Чи запрацює ця програма і чи ці кошти дійдуть до справжнього фермера,сімейної ферми, новоствореному кооперативу, новоствореному фермерському господарству, представнику ОСГ? Думаю , що не дійдуть, гроші подеребанять і підуть не по призначенню, а прем’єра просто підставлять», — зазначив Михайло Апостол.

Експерт зазначає, щоб купити ці ж саджанці, техніку, худобу чи побудувати тваринницьке приміщення, а потім подавати документи на відшкодування цих витрат, потрібно не тільки бажання, але й великий особистий стартовий капітал чи оборотні кошти і позитивна кредитна історія.

«Без кредитної історії і серйозної застави нереально взяти кредит, а не взявши кредит — немає можливості понести витрати», — додає Михайло Апостол.

Ще одна проблема, яка постає перед фермерами: маючи більше 10 млн га землі державної власності, яка в більшості використовується не за призначенням і є годівницею частини корумпованих чиновників, практично нереально її взяти для створення фермерського господарства бажаючим.

«То на папері, ніби все нормально, а на фактах... маємо, що маємо. Цю програму виконати при такому підході нереально», — додав радник міністра.

Виконано за допомогою Disqus