Суд зобов'язав Monsanto виплатити $289 млн компенсації за гліфосат

14 серпня 2018 390 0
Суд зобов'язав Monsanto виплатити $289 млн компенсації за гліфосат
discover24.ru

За рішенням суду Сан-Франциско (США) компанія Monsanto має виплатити $289 млн компенсації потерпілому з онкологічним захворюванням, повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на DW.

На думку присяжних, розвитку захворювання значною мірою сприяв гліфосат, що міститься у виробленому компанією гербіциді Roundup. 46-річний потерпілий, який раніше працював наглядачем шкільної території, використовував цей засіб протягом декількох років.

Присяжні обґрунтували своє рішення, зокрема, тим, що компанія не попереджала покупців своєї продукції про те, що гербіцидний засіб може сприяти виникненню раку в людини. До слова, у липні цей самий суд взяв до розгляду понад 400 схожих заяв щодо Monsanto.

При цьому, експерти не мають єдиної думки щодо впливу гліфосату на здоров'я людини. Раніше агентство з охорони навколишнього середовища США і низка регуляторних органів у Євросоюзі повідомили про відсутність ризиків розвитку онкологічних захворювань в результаті використання цього гербіциду. У свою чергу, в 2015 р. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що речовина, можливо, є канцерогеном.

У Monsanto вже заявили, що будуть оскаржувати вердикт журі в Каліфорнії.

Виконано за допомогою Disqus