Реклама

В'єтнам заборонив гліфосат після постанови суду

3 квітня 2019 65 0
В'єтнам заборонив гліфосат після постанови суду
pixabay.com

Американський суд присяжних постановив, що засіб від бур'янів, вироблений американським агрохімічними гігантом Monsanto, може викликати рак. Після цього В'єтнам заборонив імпорт гербіцидів до складу яких входить гліфосат. Повідомляє agroxxi.

В'єтнамський департамент захисту рослин закликав підприємства припинити підписання нових контрактів на імпорт гербіцидів на основі гліфосату. Проте це рішення не стосується продуктів, котрі вже перебувають в обігу країни.

«Як тільки ми почули другий вирок суду присяжних США про те, що гліфосат пов'язаний з раком, ми випустили документ, який забороняє імпорт нових гербіцидів, що містять цей активний інгредієнт. Буде також видано постанову про видалення цієї речовини зі списку придатних для використання гербіцидів у В'єтнамі найближчим часом», — зауважив начальник відділу департаменту захисту рослин Хоанг Трунга.

Департамент також попросив підприємства, організації та приватних осіб відзвітувати про виробництво, продаж і зберігання гербіцидів на основі гліфосату

За словами Хоанга Трунга, у В'єтнамі широко застосовуються гербіциди на основі гліфосату. Країна використовує близько 30 тис. т цієї хімічної речовини щороку. З них 60% в гербіцидах. Куди йдуть решту 40% хімічної речовини, чиновник не уточнив.

Monsanto не вперше звинувачують у виробництві продуктів, здатних чинити несприятливий вплив на здоров'я людини.

В'єтнам неодноразово просив Monsanto та інші американські фірми виплатити компенсацію в'єтнамським громадянам — жертвам, постраждалим від агента Orange (AO), токсичного дефоліанту, що містить змінюючий гени препарат діоксин.

Статистичні дані, опубліковані В'єтнамської асоціацією жертв діоксину, показують, що як і раніше понад три мільйони в'єтнамців страждають від наслідків впливу діоксину на організм.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама