Овочі борщового набору подешевшали

21 серпня 2018 356 0
Овочі борщового набору
Ukrinform.uaОвочі борщового набору

Kurkul.com разом з FreshBot продовжують слідкувати за змінами цін на ринку овочів та фруктів.

Ціни на овочі борщового набору нині досить доступні й передумов до їх швидкого зростання поки немає.

Спекотна погода в середині літа, на думку експертів, знищила частину посадок пізніх овочевих культур, що призведе до зростання цін і невеликого дефіциту взимку.

Капуста

Ціни на капусту білокачанну за останній тиждень подешевшали ще на 5-7% і на сьогодні в супермаркетах покупцям пропонують її за цінами 5-6 грн/кг, а фермерам з полів гуртові покупці платять від 2,5 грн/кг до 3,7 грн/кг.

На думку експертів FreshBot ціни на капусту після масового збирання протримаються низькими не більше кількох місяців, після чого гравці ринку з якісним зберіганням будуть диктувати ціни.

Картопля

Сезонне зниження ціни на картоплю, в період масового збирання, як і передбачалося, ознаменувалось різким зниженням. За останні кілька днів, картопля впала в ціні на 30-35% в залежності від регіону і сьогодні виробникам платять від 2,5 грн/кг до 3,5 грн/кг. У супермаркеті доведеться залишити за кілограм не менше 5,5-6,0 грн.

Черговий спад цін передбачається в період, коли активно розпочнуть копати картоплю західні регіони і дрібні господарства у яких відсутні резерви для тривалого зберігання.

Морква

Після перебоїв з наявністю на прилавках супермаркетів, а також небувалих для цього періоду цін, в 18-22 грн/кг, морква за останній тиждень подешевшала майже вдвічі. Сьогодні за кілограм товарної моркви покупці платять в магазинах від 8 до 10 грн, а надії на великі прибутки потрібно притримати до середини зими, коли знову буде відчутний недолік якісного продукту і включиться експорт у країни не тільки СНД, але і ЄС.

Буряк

Борщу не борщ, без буряка... Цей овоч ніколи не відрізнявся високою ціною для покупців, а на даний момент ціни впали на 13-15% і тримаються в роздрібній торгівлі в діапазоні 6,25-7,10 грн/кг, а на гуртові партії можна отримати від 3,5 до 4,25 грн/кг.

Дотримати до квітня-травня — саме тоді можна буде отримати топ ціну за буряк і не тільки на експорт, а й на внутрішньому ринку.

Продовжуйте стежити за цінами з Kurkul.com та FreshBot.

Завантажити додаток можна за посиланнями: Appstore та Google Play.

Виконано за допомогою Disqus