Рішення ЄСПЛ стосовно мораторію на продаж земель вступило у дію

23 серпня 2018 788 0
Рішення ЄСПЛ стосовно мораторію на продаж земель вступило у дію
Ukrinform.uaРішення ЄСПЛ стосовно мораторію на продаж земель вступило у дію

Рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), згідно з яким мораторій на продаж сільськогосподарських земель визнаний таким, що порушує права людини, вступило у силу 22 серпня. Про це повідомляє Epravda.com.ua.

Рішення стосувалася справи «Зеленчук та Цицюра проти України». Двоє громадян України заявили, що заборона продажу сільськогосподарських угідь порушує їх права власності своїх земельних ділянок. Суд постановив, що держава не забезпечила справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та майновими правами заявників.

«Вже від сьогодні українські землевласники, які хочуть захистити свої майнові права (обмежені внаслідок мораторію), зможуть посилатись у своїх позовах на рішення ЄСПЛ», — йдеться у повідомленні.

Згідно із Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», рішення ЄСПЛ стають джерелом права в Україні, з моменту, як сплине тримісячний строк від дати винесення рішення.

«У випадку продовження мораторію ЄСПЛ буде присуджувати компенсацію майнових втрат для позивачів», — йдеться у повідомленні.

Крім того, що мораторій порушує конституційні права семи мільйонів українських землевласників, позбавляючи їх права розпоряджатися своєю законною власністю, зазначається, що він призводить до значних негативних наслідків для економіки.

Виконано за допомогою Disqus