Реклама

Прямий продаж землі є життєспроможним з економічної точки зору — Нів'євський

8 травня 2017 137 0
Олег Нів'євський, експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій
Kurkul.comОлег Нів'євський, експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій

Прямий продаж землі є життєспроможним варіантом земельної реформи. Про це сайту bilahata.net повідомив експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, доктор філософії за фахом аграрна економіка та прикладна статистика Олег Нів'євський.

За його словами, на сьогодні обговорюється кілька варіантів земельної реформи.

«Перший варіант — впровадження обігу прав оренди, який пропонує міністр аграрної політики Тарас Кутовий. По суті — це мертвонароджене дитя. Банки не будуть видавати кредити під права оренди. Для них права оренди — нецікавий інструмент застави. Окрім того, згідно постанови НБУ, права оренди не належать до тих об’єктів власності, які банки можуть приймати у заставу», — вважає експерт.

Олег Нів'євський ввжає, що варіант прямого продажу землі є більш життєспроможним з економічної точки зору. Однак це дуже заполітизоване питання і воно залежить від того, наскільки консолідованою виявиться позиція президента, прем’єра та парламенту. Політичними опонентами такого варіанту виступають Олег Ляшко та Юлія Тимошенко.

«Ще один дискусійний момент у земельній реформі — обмежувати чи ні продаж паїв в одні руки. Прем’єр-міністр пропонує варіант 200 га на одного покупця. З одного боку таке обмеження – це запобіжник, який не дозволить олігархам скупити цю землю. Він повинен бути. Принаймні на першому етапі. З іншого — важко обґрунтувати, чому саме 200 га, а не приміром 300 або 100», — говорить експерт.

За словами Олега Нів'євського, існує два варіанти процедури відкриття ринку землі: поступово (спочатку дозволити продаж державних земель, а потім приватних), або ж ввести обмеження на рівні покупців – наразі обговорюється варіант, що купувати землю зможуть лише фізичні особи.

«При другому варіанті попит на землю буде штучно занижений. А якщо він буде штучно занижений – ціна на землю не буде справедливою», — підсумував Олег Нів'євський.

Виконано за допомогою Disqus