На електронних торгах почали продавати права оренди на держземлі

18 вересня 2018 874 0
На електронних торгах почали продавати права оренди на держземлі
Kurkul.com

Перші лоти вже можна знайти за посиланням. Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру в рамках пілотного проекту впровадження електронних земельних торгів уклали Договір про забезпечення функціонування системи електронних земельних торгів. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

На онлайн-майданчику будуть запропоновані права оренди на 10 ділянок загальною площею 210 га, по дві в Кіровоградській, Одеській, Сумській, Львівській та Чернігівській областях. Згідно із процедурою, визначеною Земельним кодексом України, торги можуть відбутися не раніше ніж через 30 днів після експозиції лотів.

«СЕТАМ вже має суттєвий досвід з продажу землі. Сукупна вартість земельних ділянок, проданих на OpenMarket, досягла 348,5 млн грн. Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики», — наголосив Міністр юстиції України Павло Петренко.

Як повідомив генеральний директор ДП «СЕТАМ» OpenMarket Віктор Вишньов, сукупне подорожчання земельних лотів від Державної виконавчої служби становить 26,6%. Система електронних аукціонів додатково принесла 44 млн грн у державний бюджет.

«Перевага продажу землі саме через онлайн-аукціон є очевидною: система запроваджує конкуренцію серед покупців, що в свою чергу дає значне підвищення ціни від оціночного рівня в процесі торгів», — зазначив Віктор Вишньов.

Виконано за допомогою Disqus