Обсяги виробництва равликів знизилися у 6 разів

24 вересня 2018 642 0
Обсяги виробництва равликів знизилися у 6 разів
pixabay.com

За останні 2 роки виробництво виноградних равликів в Україні припинило зростання і навіть знизило обсяг на 0,9% в 2017 р. У першому півріччі 2018 р. воно взагалі впало більш ніж в 6 разів, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє pro-consulting.

«Це стало наслідком активного експорту в 2016-2017, і тепер фермери відновлюють поголів'я молюсків, активно закуповуючи маточне стадо за кордоном, переважно в Польщі. А це нешвидкий процес, зважаючи на те, що більшість українських равликів вирощуються на відкритому повітрі і впадають в сплячку з настанням холодів», — ідеться в повідомленні.

Експортний потенціал у їстівного равлика дуже високий і буде вичерпаний ще не скоро. Поруч з Україною знаходиться європейський ринок — найбільший споживач даного товару. Щороку він зростає на 3-5% і забезпечений власним виробництвом на лише на 20%. Україна може істотно наростити поставки равликів в Європу та інші регіони світу, але для цього вітчизняне виробництво молюсків має вийти на якісно новий рівень.

Виконано за допомогою Disqus